IV Europejski Kongres Samorządów wystartował

IV Europejski Kongres Samorządów
IV Europejski Kongres Samorządów

To będą dwa dni rozmów o problemach i wyzwaniach, które stoją przed samorządem, nie tylko w najbliższych latach ale dekadach. Podczas blisko 80 paneli, ekspercie z całego świata postarają się znaleźć odpowiedź na pytania z dziedzin gospodarki, finansów, innowacji czy polityki.

IV Europejski Kongres Samorządów to doskonała platforma wymiany myśli i doświadczeń osób związanych z lokalną władzą i biznesem. Jak co roku spotykają się w Krakowie, żeby porozmawiać o nurtujących ich sprawach i spróbować znaleźć odpowiedź na pytania o rolę samorządu w systemie politycznym kraju.

Ten rok w Polsce jest szczególny, bo jesienią odbędą się wybory samorządowe. Polacy przy urnach wyrażą poparcie dla ich pomysłu na lokalne rządzenie. Podczas Kongresu każda z najważniejszych partii przygotowała panel prezentujący najważniejsze idee. W Krakowie będziemy mieli do czynienia z pierwszym taktem kampanii wyborczej, która pewnie niedługo ruszy. Nic dziwnego, że pod Wawelem zjawią się kluczowi politycy. Swój udział w Kongresie zapowiedzieli: Beata Szydło, Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer, Władysław Kosiniak-Kamysz czy Grzegorz Napieralski. Oprócz nich organizatorzy spodziewają się około 2000 gości. 30% z nich pochodzi z zagranicy – wśród nich ważni politycy, eksperci i ludzie biznesu.

Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie gala, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych samorządów. Odbędzie się to na podstawie szczegółowego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Został on przygotowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich.