Iwona Szmitkowska nową Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia

0

W dniu 16 grudnia 2016 r. Jarosław Adamkiewicz złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Podczas styczniowego spotkania zarządu, na stanowisko Prezesa Zarządu SAZ została wybrana Iwona Szmitkowska, Wiceprezes Zarządu Work Service S.A.

Iwona Szmitkowska
Iwona Szmitkowska

Ze względów osobistych i zawodowych, a co za tym idzie brakiem wystarczającego czasu na poświęcenie się obowiązkom, zwłaszcza w tak kluczowym dla naszej branży okresie, z przykrością rezygnuję ze stanowiska Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Od początku powstania SAZ wspieram stowarzyszenie całą duszą i sercem, a od 7 lat miałem zaszczyt i przyjemność pełnić funkcję prezesa. Pozostaję w nadziei, że moja decyzja oznacza jedynie koniec pewnej epoki w życiu organizacji – powiedział Jarosław Adamkiewicz. Jestem przekonany, iż Iwona Szmitkowska, która przejmie moje obowiązki, będzie godnie i sprawnie reprezentować interesy stowarzyszenia. Mam nadzieję, że będzie również pamiętać o jednej z ważniejszych misji SAZu jakim jest wspieranie małych agencji. Życzę jej sukcesów i determinacji w realizacji nowych wyzwań, najważniejsze w biznesie są bowiem ciągłe poszukiwania, które inspirują i pchają do nowych działań.

Prezes Iwona Szmitowska w dniu 26 stycznia 2017 r. została jednogłośnie powołana na stanowisko podczas pierwszego w tym roku spotkania zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Przed nami ważny rok zarówno dla rynku pracy, jak i dla całego sektora agencji zatrudnienia. W najbliższych miesiącach będziemy świadkami wejścia w życie nowego projektu o pracy tymczasowej i promocji zatrudnienia, a także prac nad nowym kodeksem pracy. Chciałabym, aby SAZ aktywnie uczestniczył w wypracowaniu jak najlepszych rozwiązań zarówno dla pracowników jak i pracodawców. W pierwszej kolejności chcemy skupić na integrowaniu środowiska agencji zatrudnienia oraz budowaniu dialogu z organizacjami pracodawców i instytucjami publicznymi. Równie ważnym celem będzie kontynuacji działań na rzecz zmiany postrzegania agencji pracy tymczasowej i edukacja uczestników rynku pracy – podkreśla Iwona Szmitkowska, Prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, największej w Polsce organizacji zrzeszającej agencje specjalizujące się w dostarczaniu usług HR.

Czytaj również:  Europejska branża budowlana zmaga się z brakiem pracowników i rosnącymi kosztami