Jak tanio stworzyć koszulki z nadrukiem?

0
koszulki z nadrukiem ideashirt

Koszulki z nadrukiem to niezwykle modny i zawsze aktualny element garderoby. Niejednokrotnie jednak ich cena nie jest adekwatna do jakości, a pomysłowość projektantów nie zawsze będzie współgrać z twoim gustem. W tym momencie wiele osób zaczyna myśleć o samodzielnym tworzeniu ubrań na własne potrzeby.

Powiedzmy, że masz już w głowie pewien zamysł w postaci zabawnego napisu, czy perfekcyjnej grafiki. Siadasz więc do komputera i wyszukujesz informacje na temat tego, jak umieścić swój projekt na dzianinie, z której wykonane są t-shirty. Po kilkunastu minutach czujesz się przytłoczony nadmiarem wiedzy. Mimo dalszego wertowania internetu nie masz pojęcia, jaką technikę wybrać. W tym artykule prezentujemy wady i zalety poszczególnych opcji, co oszczędzi wiele z twojego cennego czasu.

Nadruki na koszulki do naprasowania nie są wystarczająco trwałe.

Naprasowanki były popularne już w ubiegłym wieku. Chyba każdy z nas miał wśród swoich znajomych kogoś, kogo rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością przy tworzeniu oryginalnych wzorów, umieszczanych później na ubraniach za pomocą żelazka. Do stworzenia nadruku w tej postaci wystarczy drukarka atramentowa i dobrej jakości papier transferowy. Można również kupić gotowe naprasowanki, które nie wymagają drukowania.

Zadanie wydaje się więc banalne. Jednak w rzeczywistości efekt nader często znacznie odbiega od wymarzonej wizji. Zdarza się, że wzór nie nanosi się na koszulkę lub też jego kolorystyka znacznie odbiega od oczekiwanej. Jeśli nawet udaje się osiągnąć zamierzony rezultat, okazuje się on mało trwały, nadruk kruszy się i w krótkim czasie nie nadaje się do pokazania. Jeśli więc planujemy założyć koszulkę z nadrukiem więcej niż jeden raz, musimy rozejrzeć się za innymi technikami.

Farby do malowania na tkaninach pozwolą stworzyć proste koszulki z napisem.

Farby tego rodzaju pozwalają tworzyć prawdziwe arcydzieła. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Po pierwsze musimy mieć talent plastyczny. Nawet umieszczenie na koszulce prostego logo, które wymaga jedynie odwzorowania, może się dla większości z nas okazać sporym wyzwaniem. Istnieją osoby, które mają do czynienia ze sztuką na co dzień. Być może i ty należysz do grona wybrańców, którzy w wolnych chwilach szkicują portrety lub rozkładają sztalugi i poświęcają swój czas na malowanie przepięknych, bogatych w barwy pejzaży. W takim wypadku farbki do tkanin to opcja, która pozwoli ci stworzyć ciekawe ubrania, choć będzie to wymagać sporo pracy. Dodatkowo musisz pamiętać o tym, że popularne t-shirty wykonane są z rozciągliwej dzianiny. Koniecznie wyszukaj więc sprawdzone farby, które po zaschnięciu okażą się trwałe i nie będą powodować powstawania w wybranym wzorze mało estetycznych zniekształceń.

Jeśli zaś nie uważasz się za artystę na miarę Salvadora Dali nie przejmuj się tym – mamy dla ciebie rozwiązanie.

Koszulki z nadrukiem stworzone przez profesjonalistów nie muszą być drogie.

Co odróżnia profesjonalnie przygotowane koszulki z nadrukiem od tych wykonanych domowymi metodami? Bynajmniej nie jest to cena. Sklepy, zajmujące się szeroką dystrybucją wszelkiego rodzaju gadżetów z nadrukiem mogą sobie bowiem pozwolić na utrzymanie cen przystępnych dla każdej kieszeni. Dzięki temu koszt wykonania drukowanej koszulki będzie porównywalny z sumarycznym kosztem narzędzi i materiałów potrzebnych do uzyskania gorszego efektu domowymi sposobami.

Profesjonalne akcesoria z nadrukiem różni od rzeczy DIY (ang. “do it yourself”, czyli “zrób to sam”) przede wszystkim doświadczenie osób, które je tworzą oraz zaplecze maszynowe, jakim dysponują. To właśnie dzięki tym dwóm czynnikom możliwe jest tworzenie ubrań z odpornym na częste pranie nadrukiem o bogatej kolorystyce, który nie wyblaknie i nie zmieni swojego wyglądu pod wpływem czasu.

Dodatkowo producenci na miarę IdeaShirt posiadają szeroką wiedzę o sprzedawanych przez siebie produktach bazowych, dzięki czemu mogą idealnie dobrać technikę nadruku do materiału, na którym zostanie on umieszczony. Co więcej, niezależnie od tego, czy zamówimy w ich sklepie kubki z nadrukiem, czy zapinane na zamek bluzy, możemy mieć pewność, że zostały one wykonane z wysokiej jakości materiału, który stanowi świetny podkład dla maszyn drukarskich. koszulki z nadrukiem ideashirt

Jeśli więc zależy ci na świetnym efekcie, oddaj swój projekt w ręce specjalistów.