Jak wybrać najlepsze etykiety?

etykiety wodoodporne

Wybierając etykietę, zwróć uwagę na środowisko, na które będzie narażony produkt, kształt opakowania, sposób jego obsługi i metodę umieszczenia nalepki. Pamiętaj również, aby uwzględnić możliwości magazynowe, wymagania prawne i budżet. Rynek docelowy i sposób zakupu powinny wpływać na decyzje dotyczące etykietowania. W końcu etykietki, podobnie jak opakowanie, pozwalają przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Sprawdź, czym kierować się podczas zamawiania etykiet!

Na jakiej powierzchni chcesz przykleić etykietę?

Zastanów się, na czym chcesz nakleić etykietę. Większość etykietek można przykleić na standardowym wyposażeniu laboratoryjnym, takim jak plastikowe i szklane probówki, butelki, czy torby. Jeśli zamierzasz umieścić etykietę na metalowym stojaku, zamrażarce, bloczku parafinowym lub krioprobówce, skorzystaj z pomocy specjalisty. Upewnij się, że wybrana etykietka nie odklei się w najmniej oczekiwanym momencie. Zastanów się również, czy powierzchnia jest płaska, czy zakrzywiona, gładka, czy szorstka. Pomyśl, czy interesuje Cię trwały, czy usuwalny klej.

etykiety wodoodporne
Jak wybrać odpowiedni materiał?

Etykiety można nakładać ręcznie lub maszynowo, dlatego wybierając materiał, zwróć uwagę na sposób aplikacji. Zamawiając papierowe etykietki, upewnij się, że można ja łatwo przykleić. Sprawdź też, czy poradzą sobie w danych warunkach. Pamiętaj, aby ostrożnie przyklejać etykiety, tak, aby nie powstawały na nich pęcherzyki. Zanim złożysz zamówienie, zastanów się, jak wygląda cykl życia produktu. Pomyśl, z jaką temperaturą i wilgotnością będą musiały sobie poradzić Twoje etykiety.

Modele papierowe najlepiej sprawdzą się w czystym, suchym i ciepłym środowisku, z kolei wersje laminowane można przykleić na zimne lub mrożone produkty. Butelki na wino, które dość często wkłada się do wiaderek z lodem, wymagają specjalnych etykiet. Jeśli Twoje produkty narażone są na wysokie temperatury, zdecyduj się na wytrzymałe poliestrowe etykiety.

Nowoczesna drukarnia etykiet proponuje wersje w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Decydując się na konkretny materiał, weź pod uwagę, czy opakowanie jest płaskie, zakrzywione, okrągłe itp.

Jak wybrać etykiety na wino?

Każdy szczegół, który umieścisz na etykiecie, wiele mówi o Twoim winie. Może przekonać klientów do zakupu Twojego wina, a nie konkurencji. Zanim złożysz zamówienie, zastanów się, czego oczekuje Twoja grupa docelowa. Czy kupując wino, klienci zwracają uwagę na etykietę, czy smak, a może jedno i drugie? Po drugie, zdecyduj, co chcesz, aby Twoja etykieta mówiła o Twoim trunku. Zastanawiasz się, jak zaciekawić klientów? Możesz umieścić na etykiecie przepis lub wskazówki, z czym połączyć dane wino. Wiadomość, którą zamierzasz skierować do swoich odbiorców, pomoże Ci zdecydować o takich szczegółach jak wielkość czcionki i kombinacja kolorów.

Kiedy warto zamówić etykiety wodoodporne?

Jeśli produkujesz przybory toaletowe, takie jak mydło, szampon, krem do golenia, żel pod prysznic, wybierz wodoodporne etykiety. Dzięki temu masz pewność, że nie zaszkodzi im wilgoć. Zamieść na nich listę składników i sposób użycia, aby pokazać klientom, że dbasz o ich potrzeby. Wodoodporne etykiety można nakleić na napoje, sprzęt plażowy i produkty kempingowe.