Jutro ok. godziny 22:00 Donald Trump przedstawi osiągnięcia i plany rządu

0

Wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa

Już jutro ok. godziny 22:00 po raz pierwszy przed obiema izbami amerykańskiego parlamentu wystąpi Donald Trump. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawi to, co dotychczas udało się mu osiągnąć. Najprawdopodobniej poznamy również plany kolejnych działań jego rządu.

Czy w końcu poznamy plan podatkowy?

Niebawem mija zapowiedziany przez Trumpa termin przedstawienia nowego planu podatkowego. Dlatego też wszyscy inwestorzy spodziewają się, że nastąpi to właśnie jutro. Jeżeli tak się stanie to niewątpliwie wystąpienie przed obiema  izbami Kongresu będzie najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia, a jego skutki mogą być nawet odczuwalne przez dłuższy czas. Jeżeli podczas przemówienia padną konkretne informacje i będą one zbieżne bądź jeszcze lepsze od oczekiwań inwestorów dolar amerykański może umocnić się. Jednakże z drugiej strony należy również pamiętać o zbliżającym się  marcowym posiedzeniu FED. W obliczu ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy oraz możliwych zmian stóp procentowych jutrzejsza reakcja na słowa Trumpa może okazać się krótkotrwała. Dzisiaj w oczekiwaniu na jutrzejsze wystąpienie dolar traci na wartości. Kurs EUR/USD znajduje się aktualnie w okolicach poziomu 1,058.

Spokojny początek tygodnia na złotym

Od kilku dni nasza waluta w stosunku do głównych walut znajduje się w konsolidacji, a dalsze jej ruchy uzależnione są w dużym stopniu od zachowania się głównej pary walutowej, na której w najbliższym czasie będzie można zaobserwować zdecydowanie większą zmienność. Aktualnie złotówka zyskuje do dolara, za którego zapłacimy 4,07 zł. Taniej, bo 5,05 zł, zapłacimy również za funta oraz 4,04 zł za franka. Jedynie na niezmiennym poziomie ceny utrzymuje się euro – 4,31 zł.

Co dziś ciekawego?

Zaplanowane na dzisiaj publikacje makroekonomiczne nie powinny przynieść nam zbyt dużych zmian na rynku. o godzinie 11:00 poznamy indeksy nastrój z różnych sektorów w Strefie Euro, a po południu opublikowane zostaną dane na temat zamówień w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj również:  W Polsce jest ponad 220 tys. mkw. wspólnych powierzchni biurowych. Firmy coraz chętniej się do nich przenoszą

Mateusz Wielewicki – dealer walutowy w Internetowykantor.pl