Kredyt hipoteczny dla singla – sprawdź, czy masz szansę

Kredyt mieszkaniowy dla singla

Banki coraz chętniej zgadzają się na udzielenie kredytu hipotecznego singlom. Marzysz o małym mieszkaniu, ale nie jesteś w związku małżeńskim? Nic straconego – osoby niezamężne mają takie same szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego, co wielodzietna rodzina. Dowiedz się więcej o warunkach kredytu dla singla i zacznij budować swoją przyszłość!

Kredyt hipoteczny dla singla – warunki przyznania

Od lat panuje przekonanie, że to małżeństwa z kilkuletnim stażem mają większe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego, niż osoba samotna. W rzeczywistości szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej są takie same – różnica polega na procedurach składania wniosku oraz warunkach, które powinien spełnić singiel. Oprócz badania zdolności kredytowej brane są pod uwagę m.in.:

  • rodzaj zatrudnienia – etat na podstawie umowy o pracę daje większe szanse na dostanie kredytu hipotecznego;
  • wysokość i ciągłość uzyskiwania dochodów – w trakcie składania wniosku należy przedstawić stosowne dokumenty o wynagrodzeniu;
  • dodatkowe obciążenia finansowe – m.in. nieuregulowane zakupy na raty czy comiesięczne opłaty związane z wynajmem mieszkania mogą wpłynąć na ostateczną decyzję banku;
  • aktualne miejsce zamieszkania – osoby, które na stałe mieszkają w dużych aglomeracjach miejskich, mają większe szanse na podpisanie umowy kredytowej.

Oczywiście warto pamiętać, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Na ostateczną decyzję banku wpływa niezwykle wiele czynników, w tym m.in. wiek kredytobiorcy oraz wielkość wkładu własnego. Jeżeli chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową i wysokość hipotetycznych rat kredytu hipotecznego dla singla, skorzystaj z kalkulatora na mFinanse.pl: https://mfinanse.pl/oferta-indywidualna/kredyt-hipoteczny/.

Kredyt na singla – jak zwiększyć swoje szanse?

Dla wielu placówek bankowych udzielanie kredytu hipotecznego osobie samotnej lub niebędącej w związku małżeńskim może wiązać się z ryzykiem nieregularnego spłacania zobowiązania. Wynika to m.in. z jednego źródła dochodów singla – w wielu małżeństwach zarówno mąż, jak i żona pracują, a w przypadku problemów finansowych o wiele łatwiej zachować ciągłość w regulowaniu rat.

Warto wiedzieć:

Przy udzielaniu kredytu hipotecznego istotna jest wysokość wkładu własnego. Może wynosić od 10% do 20% wartości nieruchomości – im mniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, że bank będzie wymagał od kredytobiorcy dodatkowego ubezpieczenia.

Nieważne, czy planujesz kupno mieszkania, czy rozglądasz się za kredytem na dom dla singla – istnieje kilka sposobów na to, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku przez bank:

  1. Ureguluj wszystkie zaległe należności – im mniej będziesz mieć aktywnych zobowiązań kredytowych, tym lepiej;
  2. Postaraj się o dodatkowe źródło dochodu – np. pochodzące z wynajmu czy dzierżawy;
  3. Zmniejsz limity na kartach kredytowych – to sprawi, że zmniejszą się Twoje miesięczne wydatki związane z opłacaniem należności;
  4. Postaraj się pozyskać żyranta – poręczyciel zobliguje się do spłaty kredytu hipotecznego w przypadku problemów finansowych kredytobiorcy; .
  5. Sprawdź raport BIK – poznaj szczegóły weryfikowanej przez bank historii kredytowej i przygotuj wyjaśnienia dotyczące negatywnych wpisów BIK oraz opóźnień w regulowaniu zobowiązań.

Kredyt mieszkaniowy dla singla to szansa na realizację marzeń – ilość dostępnych ofert dla osób niezamężnych stale rośnie! Obawiasz się długoterminowych zobowiązań? Znajdź eksperta mFinanse, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości dotyczące tej formy finansowania nieruchomości: https://mfinanse.pl/eksperci-mfinanse/?lat=51.919437&lng=19.145136&zoom=6.