Majówkowy boom nad Bałtykiem. Ceny z poprzedniego roku

0
Sopot polskie morze

Podczas tegorocznej majówki polskie morze czeka prawdziwe oblężenie. Jak wynika z szacunków branży hotelowej, większość apartamentów i hoteli jest już zajęta. Sprzyja optymistyczna prognoza pogody oraz ceny, które nie poszły w tym roku w górę. Jak wynika z danych platformy rezerwacyjnej VacationClub, 4-dniowy wypoczynek 4-osobowej rodziny w wysokim standardzie w hotelu z wyżywieniem kosztuje  około 2 tys. zł. Za wakacyjny apartament zapłacimy o połowę mniej.

Od 1 do 5 maja większość hoteli wynajęła niemal wszystkie pokoje. W Kołobrzegu średnie obłożenie wynosi 70 proc., a w Świnoujściu – nawet powyżej 90 proc. – Niezwykle korzystne ułożenie dni wolnych od pracy wpływa na ogromne zainteresowanie majówkowym wyjazdem nad morze – przyznaje Kinga Łata, dyrektor operacyjna sieci Zdrojowa Invest & Hotels. – Zwiększoną popularnością cieszą się zwłaszcza świnoujskie hotele. To w tym sezonie wyjątkowo modny kierunek – dodaje

Sporego zainteresowania ofertą noclegową spodziewa się także branża apartamentów wakacyjnych. Jak podkreśla Krystyna Wróblewska, założycielka platformy rezerwacyjnej VacationClub, w samym tylko Kołobrzegu na tegoroczną majówkę zarezerwowano już 90 proc. apartamentów.

Gorąca atmosfera, zamrożone ceny

Powodów dużego ruchu nad morzem jest kilka. Jeden z nich to z pewnością pogoda, która już w zeszłym sezonie niezwykle sprzyjała nadmorskim spacerom. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i w tym roku – meteorolodzy zapowiadają temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia pozostają też ceny. 4-dniowy pobyt np. w hotelu w Kołobrzegu dla czteroosobowej rodziny w wysokim standardzie z wyżywieniem to koszt około 2050 zł. Tyle samo trzeba było zapłacić w zeszłym roku.

Nieznacznie, w porównaniu do zeszłego roku, wzrosły ceny w modnym obecnie Świnoujściu. Tam za
4-dniowy rodzinny pobyt w hotelu wysokiej klasy trzeba dziś zapłacić około 3200 zł.

Tańsza, choć bez wyżywienia, będzie majówka w wakacyjnym apartamencie – podaje VacationClub. Koszt 4-dniowego pobytu dla czterech osób w Kołobrzegu czy Świnoujściu wyniesie niecały tysiąc złotych. – Warto jednak podkreślić, że przedstawione kalkulacje dotyczą apartamentu w hotelowym standardzie, a więc z hotelową pościelą i ręcznikami, szybkim Internetem bezprzewodowym, a także dostępem do rozlicznych atrakcji – podkreśla Krystyna Wróblewska.

Doświadczenie pobytu

Ten ostatni punkt wydaje się być bardzo istotny, bo w ostatnich latach branża turystyczna zauważalnie stawia na urozmaicenie pobytu nad morzem. Kołobrzeg coraz częściej wybierany jest przez amatorów surfingu oraz innych sportów wodnych, co do niedawna było głównie domeną Helu. Pomorze Zachodnie to także raj dla miłośników natury, którzy mogą mieć unikatową okazję zobaczyć żyjące na wolności orły bieliki.

Prócz plaży i morskich fal, turyści mogą także skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych – parków wodnych czy kids clubów, które nie pozwolą się nudzić zwłaszcza najmłodszym klientom. Oczywistym uzupełnieniem oferty dobrych hoteli stały się także nowoczesne i przestronne strefy SPA & Wellness, nierzadko wyposażone w saunaria, tepidaria, jacuzzi i groty śnieżne. Coraz bardziej atrakcyjna jest także oferta kulinarna.