Minister cyfryzacji z nagrodą od polskiej branży cyfrowej

Minister cyfryzacji z nagrodą od polskiej branży cyfrowej (2)

Minister cyfryzacji Marek Zagórski otrzymał od polskiej branżę cyfrowej i nowoczesnych technologii reprezentowaną przez Związek Cyfrowa Polska statuetkę Cyfrowego Orła 2019. To specjalne wyróżnienie przyznawane przez branżę co roku dla najważniejszych osób w państwie, które przyczyniają się do rozwoju cyfryzacji gospodarki. – Mam nadzieję, że nagroda będzie dla pana ministra nie tylko symbolem tego, jak wiele udało się już zrobić, ale że da dodatkowy impuls do dalszych działań – powiedział prezes Związku Michał Kanownik.

Minister cyfryzacji z nagrodą od polskiej branży cyfrowej (1)Nagrodę wręczono we wtorek, 21 maja podczas kongresu gospodarczego Impact’19 w Krakowie. Jak argumentował Michał Kanownik, nagroda dla ministra cyfryzacji to efekt jego działań na rzecz cyfryzacji państwa. – Projekty związane z popularyzacją e-administracji, dostępem do szerokopasmowego internetu, wdrażaniem sieci 5G czy podnoszeniem świadomości zarówno wśród urzędników, przedsiębiorców, jak i konsumentów dot. cyberzagrożeń i tego, jak podnosić poziom cyberbezpieczeństwa w codziennym życiu są z punktu widzenia budowania nowoczesnego państwa priorytetowe. I resort cyfryzacji na czele z ministrem Markiem Zagórskim nie tylko realizuje te wszystkie zadania, ale inicjuje wiele innych, innowacyjnych pomysłów, które mają na celu podniesienie konkurencyjności naszego kraju na globalnym rynku cyfrowym – podkreślił prezes Cyfrowej Polski.

Minister cyfryzacji z nagrodą od polskiej branży cyfrowej (2)– Cieszę się, że wkład  i praca ministerstwa cyfryzacji została dostrzeżona i doceniona. To duże wyróżnienie, dla wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się cyfryzacją. Wspólnie przybliżamy administrację obywatelom – powiedział z kolei minister Marek Zagórski odbierając nagrodę.

Statuetka Cyfrowego Orła przyznawana jest co roku przez polską branżę cyfrową osobom i organizacjom działającym na rzecz rozwoju cyfrowej gospodarki. W tym roku nagrodę przyznano już po raz trzeci. W ubiegłym roku otrzymała ją minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, zaś w 2017 r. statuetkę odebrał Mateusz Morawiecki, ówczesny wicepremier i minister finansów oraz rozwoju.