Na amerykańskim parkiecie zawitała wiosna. Nvidia z szansą na zdobycie kolejnego rynku?

wall street giełda

W Stanach Zjednoczonych sesja rozpoczęła się od solidnych wzrostów. Inwestorzy wykazywali pozytywne nastawienie już podczas sesji azjatyckiej, a następnie europejskiej. Teraz fala zakupów akcji trafiła również na Wall Street, gdzie indeks S&P 500 rośnie o 7 proc., Dow Jones Industrial Average o prawie 8 proc., a Nasdaq o nieco ponad 6 proc.

Najsilniejszy wzrosty w wymienionych kolejno indeksach osiągają Chevron, który zwyżkuje o prawie 20 proc., American Express, Boeing, Walt Disney czy McDonald’s, drożeją od 13 do 15 proc. Silnie odbijają też linie lotnicze. American Airlines i United Airlines rosną o około 24 proc. Dla tych spółek z pomocą mogą przyjść Demokraci, którzy w Izbie Reprezentantów złożyli propozycję udzielenia im i ich kontrahentom pomocy na kwotę 40 mld USD. Z kolei ze spółek technologicznych o ponad 6 proc. drożeje Facebook, Microsoft i Google notowane są o ponad 5 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia.

Inwestorzy z radością przyjęli omawiane wczoraj działania Fed, czyli m.in. program skupu obligacji bez limitu oraz pomoc przedsiębiorcom i pracownikom. W ten sposób, oprócz planów prezydenta i Kongresu, Stany Zjednoczone chcą wspierać gospodarkę i uchronić ją, jak tylko się da, przed negatywnymi ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa. Mówi się również o tym, że jeszcze dziś może zostać uchwalony pakiet pomocowy dla gospodarki na kwotę 2 bln dolarów, co także wspiera rynek akcji.

Jedną z silnie rosnących dziś spółek jest znana chyba wszystkim Nvidia. Cena akcji pnie się w górę o 15 proc., a analitycy Needham podnieśli rekomendację z trzymaj do kupuj. Zdaniem analityków inwestorzy powinni faworyzować firmy o lepszych bilansach i silnych wolnych przepływach pieniężnych w niepewnych czasach. Co więcej, NVDA nie tylko spełnia te kryteria, ale jest szansa, że będzie rósł popyt na procesory graficzne do zastosowań medycznych w świetle pandemii COVID-19. Jak podano, ta kategoria układów przyspieszy analizę genomów. Dodatkowo proces przejścia na wykorzystanie sztucznej inteligencji podczas pandemii zdecydowanie przyspieszy, co może być korzystne dla spółki i jej wyników, bo pojawić się może duży popyt z zupełnie dla Nvidii nowego segmentu rynku. Cena docelowa została ustanowiona na poziomie 270 USD. Na Wall Street Nvidia ma 32 rekomendacje kupna, 6 trzymaj i 4 sprzedaj. Średnia cena docelowa to 301 USD. Obecnie akcje można nabyć za około 243 USD.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.

Oceń artykuł
0 / 5

Your page rank: