Nestlé i R&R zawarły porozumienie o utworzeniu FRONERI, nowej spółki joint venture

0
girl eating ice cream

Po spełnieniu wszystkich formalnych wymagań, Nestlé i R&R zawarły porozumienie o utworzeniu FRONERI, nowej spółki joint venture w przemyśle lodów, mrożonek i mlecznych deserów mrożonych. Nestlé i PAI Partners mają równe udziały w spółce.

FRONERI, nowa spółka joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii, będzie obecna w Europie, w tym w Polsce, na Bliskim Wschodzie (za wyjątkiem Izraela), w Argentynie, Australii, Brazylii, na Filipinach i w Republice Południowej Afryki. Zgodnie z planami to lodowe joint venture obejmie swoją działalnością ponad 20 państw i zatrudniać będzie 15 000 osób. Szacowana sprzedaż produktów spółki ma wynieść około 2,6 mld euro.

FRONERI będzie czerpać z wzajemnie uzupełniającej się wiedzy specjalistycznej obu firm, mocnej pozycji marek, doświadczenia Nestlé w dystrybucji „out-of-home” oraz konkurencyjnego modelu produkcyjnego Grupy R&R i jej znaczącej obecności w handlu detalicznym.

FRONERI będzie budować swoją pozycję, opierając się na doświadczeniu w branży i biznesie gwarantowanemu przez Nestlé i R&R. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé na Europę, Afrykę Północną i Bliski Wschód, a Prezesem Ibrahim Najafi, wcześniej pełniący funkcję CEO R&R.