Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie

Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (5)

Sześć kondygnacji naziemnych, ponad 7200 m2 powierzchni użytkowej, a w środku 177 biur – Budimex S.A zakończył właśnie realizację kontraktu na wybudowanie siedziby Izby Celnej w Krakowie. Inwestycja warta ponad 40 mln zł stanęła przy ul. Pachońskiego 3A i została przekazana Inwestorowi dwa miesiące przed terminem wskazanym w umowie.

Dariusz Blocher – prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA
Dariusz Blocher – prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA

W 3 lata powstała przestrzeń biurowo-usługowa licząca 7213,68 m2 i rozłożona w sumie na 7 kondygnacjach, w tym jednej podziemnej. Najniżej umieszczono halę garażową z 42 miejscami postojowymi oraz zespół magazynów dla potrzeb inwestora. Poziom -1, poza częścią techniczną budynku, zawiera także część reprezentacyjną, w której swoje miejsce znajdą sale szkoleniowe, konferencyjne oraz zaplecze socjalne. – Innowacyjny design inwestycji wyraża się w nietypowej bryle, którą podzielono na trzy segmenty różnej wysokości. Taki podział wysokościowy pozwolił na wykonanie tarasów na ostatnich kondygnacjach, które w sumie liczą ponad 500 m2 powierzchni – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex S.A.

Wyposażenie wysokiej jakości

Kontrakt zrealizowany przez Budimex S.A. przewidywał nie tylko wybudowanie siedziby wraz z infrastrukturą, ale także jej kompleksowe wyposażenie. Obiekt posiada m.in. nowoczesny system monitorujący CCTV, na który składa się ponad 50 kamer. O komfort pracowników i gości krakowskiej Izby Celnej zadba także system klimatyzacyjny oparty na urządzeniach VRF, które gwarantują najwyższą jakość przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej efektywności energetycznej.

Infrastruktura towarzysząca

Realizując tę inwestycję Budimex S.A. jest wykonawcą również prac związanych z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Firmie powierzono wykonanie pełnej infrastruktury zewnętrznej, w skład której wchodziła m.in. droga pożarowa, 52 miejsca parkingowe, przebudowa dwóch zjazdów publicznych, a także kompleksowa aranżacja zieleni oraz dostarczenie i zamontowanie obiektów małej architektury.

Krakowska inwestycja to obiekt użyteczności publicznej, który będzie pełnić funkcję biurową na użytek Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (1) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (11) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (10) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (9) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (8) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (7) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (6) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (5) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (4) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (3) Nowa siedziba Izby Celnej w Krakowie (2)