Nowoczesny biznes w tradycyjnych sektorach czyli Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń (6)

17-18 kwietnia 2019 w The Westin Warsaw Hotel odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń,  które składa się z 17. Banking Forum i 13. Insurance Forum. W wydarzeniu biorą udział kluczowe osobistości, które tworzą uwarunkowania dla sektora, jak i dostawcy czy firmy współpracujące z tą branżą. Podczas dwóch dni kongresu wzięło udział 648 osób, aby nawiązać nowe kontakty biznesowe lub zacieśnić dotychczasowe znajomości oraz dowiedzieć się o przyszłości rynku.

Wspólnego otwarcia wiosennej edycji Spotkania Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń dokonali przewodniczący Rad Programowych Banking Forum i Insurance Forum, czyli Mariusz Grendowicz i Artur Olech.  Po inauguracyjnym przemówieniu, głos zabrał gość honorowy, Anna Trzecińska, Wiceprezes Zarządu, Narodowy Bank Polski. Przez kolejne dwa panele, bankowość i ubezpieczenia szły w parze, poruszając tematy takie jak brexit, podmioty transgraniczne czy bezpieczeństwo. Następnie kongres rozdzielił się na dwie ścieżki, w której jedna traktowała o tematach bliższych bankowości, druga zaś dotyczyła kwestii ubezpieczeniowych. Aby dostarczyć uczestnikom inspiracji i praktyki, przykłady wdrożeń konkretnych rozwiązań do firm, zostały zaprezentowane za pomocą krótkich, treściwych use case’ów. W takiej formule poruszone zostały takie kwestie jak:

 • technologia jako podstawa do budowania bankowości przyszłości,
 • centra usług wspólnych w bankowości,
 • ubezpieczenia wobec wyzwań XXI wieku,
 • rozwój motoryzacji, która kształtuje przyszłość ubezpieczeń.

Prelegenci z chęcią wypowiadali się w ramach bloków tematycznych dotyczących nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań.  Eksperci ze ścieżki bankowej szeroko omówili zagadnienia łańcucha wartości w open bankingu oraz walki instytucji finansowych o klienta na coraz bardziej konkurencyjnym, zdigitalizowanym rynku. Odpowiedzieli również na pytanie dotyczące ewolucji w płatnościach. Natomiast w sali ubezpieczeniowej prym wiodły tematy o ubezpieczycielu przyszłości w zdigitalizowanym świecie oraz analizie danych i machine learning. Na koniec nie mogło zabraknąć kilku słów o pozyskaniu pracowników w dobie zmieniającego się rynku pracy. Czy branże, o którym dyskutowano przez dwa dni kongresu, są atrakcyjne dla młodych, zdolnych ludzi i jak tych kandydatów pozyskać, a potem utrzymać? Podczas debaty jako odpowiedź na zadane pytanie przedstawiono wyniki badania Aon Best Employers 2018.

W roli prelegentów podczas 17. Banking Forum i 13. Insurance Forum wystąpili m.in.:

 • Anna Trzecińska, Narodowy Bank Polski
 • Alexander Fleischmann, Raiffeisen International
 • Paweł Bandurski, Bank BPH
 • Agnieszka Surmacka, PKO Finat
 • Roger Hodgkiss, PZU
 • Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju
 • Marat Nevretdinov, TU Europa
 • Radosław Kamiński, Wiceprezes Zarządu, Allianz

Zwieńczeniem pierwszego dnia kongresu była Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której przyznano nagrody w konkursie dla sektora bankowo – ubezpieczeniowego.

Partnerzy Spotkania Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń:

Partnerzy Strategiczni Banking Forum:

Atende, Asseco, Bank BPH,  Biuro Informacji Kredytowej, BIG Biuro Informacji Gospodarczej, Dell Technologies,  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polski Fundusz Rozwoju.

Partner Strategiczny Insurance Forum:

Atende, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Biuro Informacji Gospodarczej, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polski Fundusz Rozwoju.

Partnerzy Banking Forum:

dLK Legal, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., MasterCard, ING Bank Śląski, Provident Polska SA, Threat Metrix, UiPath, Vivus, Gamfi, Abak, PROFESCAPITAL.

Partnerzy Insurance Forum:

Bacca, Telematics Technologies, Salesbook, UiPath, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi

Partner Merytoryczny Banking Forum & Insurance Forum:

 • KPMG

Partner Merytoryczny Insurance Forum:

 • Starter24

Sponsor Banking Forum & Insurance Forum:

 • ITMAGINATION

Sponsor Insurance Forum:

Aklamio

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją ze Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.