Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2019

Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń (1)

17 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 w The Westin Warsaw Hotel odbyła się Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której zostały rozdane nagrody w ramach konkursu dla sektora bankowo – ubezpieczeniowego.Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń (27)

Laureaci konkursu “Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” za rok 2018:

Najciekawsza Innowacja Dla Ubezpieczeń – Zintegrowana Platforma Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej

„Zintegrowana Platforma Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej” – połączenie technologii i danych całego rynku. Wszystko to na podstawie analizy danych ubezpieczycieli – znajdujących się w prowadzonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych oraz szkód, wzbogaconych o dane z rejestrów zewnętrznych. Skutecznie ograniczy skalę zjawiska przestępczości ubezpieczeniowej w Polsce, z korzyścią zarówno dla uczciwych posiadaczy pojazdów jak i zakładów ubezpieczeń.

Nagrodę wręczył dr Krzysztof Korus, Radca Prawny, dLK legal, a odebrała ją Małgorzata Ślepowrońska, Członek Zarządu UFG.

Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel – Link4

Za odważne wdrażanie na polskim rynku ubezpieczeniowym nowych technologii, które zmieniają sposób myślenia o ubezpieczeniach, oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.

Nagrodę wręczył Jacek Szczepański, Wiceprezes Zarządu, Atende, a odebrała ją Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu, Link4.

Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa – Ergo Hestia

Od niemal 30 lat ERGO Hestia udowadnia, że należy do wiodących ubezpieczycieli na rynku polskim, a ostatnio również w krajach bałtyckich. Nagroda dla NAJLEPSZEJ FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ 2018 roku to wyraz uznania dla autorskich rozwiązań ERGO Hestii oraz potwierdzenie pozycji spółki w Grupie ERGO. Kapituła nagrody doceniła ERGO Hestię przede wszystkim za szczególne osiągnięcia ubezpieczyciela w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii.

Nagrodę wręczył Artur Olech, Przewodniczący Rady Programowej / CEO, hiPRO, a odebrał ją Arkadiusz Bruliński, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji, Rzecznik prasowy Ergo Hestia. .

Najbardziej Przyjazny Ubezpieczyciel- PZU

PZU zapewnia swoim klientom kompleksową, łatwo dostępną i przyjazną obsługę. W ubiegłym roku powiększyło swoją sieć sprzedaży o ponad 170 nowych placówek agencyjnych, a pracownicy call-center są dostępni dla klientów 24 godziny na dobę. Dodatkowo PZU wdrożyło pre-obsługę szkód i inicjuje kontakt z klientami, którzy mogą potrzebować pomocy ze strony ubezpieczyciela. W 2018 roku Rzecznik Klienta PZU pomógł w rozwiązaniu 1000 skomplikowanych spraw, z którymi zgłosili się klienci. PZU realizuje też projekt PZU. To proste, który zmienia skomplikowany język ubezpieczeniowy w język przyjazny i zrozumiały dla klienta. Te wszystkie działania dla klientów sprawiają, że PZU jest najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem w Polsce!

Nagrodę wręczył Marek Zefirian, Prezes Zarządu, Starter24, a odebrał ją Paweł Surówka, Prezes Zarządu, PZU.

Najbardziej Innowacyjny Bank – mBank

mBank jest liderem bankowości cyfrowej, który od lat proponuje klientom innowacyjne rozwiązania, by bankowanie stało się jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Nagrodę wręczył Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nowego Biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe, a odebrała ją Joanna Erdman, dyrektor ds. rozwoju kart płatniczych w mBanku.

Najciekawsza Innowacja Dla Banku – zafirmowani.pl

Portal Zafirmowani.pl Alior Banku to kompleksowe narzędzie wspierające mikro i małych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu swojej firmy. Portal każdego roku jest rozbudowywany o nowe ciekawe funkcjonalności i dostosowywany do dynamicznie zmieniającego się świata polskiego przedsiębiorcy. To sprawia, że portal zafirmowani.pl jest jednym z najlepszych serwisów dla przedsiębiorców w Polsce.

Nagrodę wręczyła Ewa Wernerowicz, Prezes Zarządu, Vivus Finance, a odebrał ją Maciej Surdyk, Wiceprezes Zarządu, Alior Bank.

Najbardziej Przyjazny Bank – ING Bank Śląski

ING Bank Śląski to jeden z największych banków na polskim rynku. Swoją strategię biznesową realizuje z uwzględnieniem potrzeb klientów, pracowników, otoczenia społecznego i środowiska naturalnego. Podejmuje działania w wielu, istotnych dla społeczeństwa i gospodarki obszarach oraz bierze odpowiedzialność i troskę za efekty tych działań.

Nagrodę wręczył Paweł Borys, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju, a odebrał ją Piotr Utrata, Rzecznik Prasowy, ING Bank Śląski.

Najlepszy Bank – Santander Bank Polska

2018 rok w Santander Bank Polska był rokiem przełomowym. Bank zmienił nazwę i markę. Przejął też część detaliczna biznesu innego banku i w zaledwie 72 godziny, jako pierwszy na polskim rynku jednocześnie przeprowadził włączenie prawne i operacyjne. To oraz koncentracja na wzroście organicznym i rozwoju biznesu spowodowała, ze obecnie Santander Bank Polska zajmuje II miejsce w polskim sektorze bankowym, jest największym prywatnym bankiem w Polsce. I jeszcze w ubiegłym roku poszerzył portfel płatności cyfrowych dla swoich klientów, dając im dostęp do wszystkich dostępnych obecnie na polskim rynku w tym. Blik, Apple Pay, Google Pay, a także płatności wearables -FitBit Pay, Garmin Pay.

Nagrodę wręczył Sebastian Pawlak, Senior Sales Manager, Dell Technologies, a odebrał ją Szymon Mercik, Chief Technology Officer, Santander Bank Polska.

Wizjoner Finansów – Zbigniew Jagiełło

Lider o najwyższych kwalifikacjach. Wizjoner, który skupia się na długoterminowych celach i wyzwaniach. Autorytet w środowisku.

Zbigniew Jagiełło od 10 lat zarządza PKO Bankiem Polskim. W tym czasie zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt zarówno Grupy Kapitałowej Banku, jak i całego krajowego sektora bankowego.

Pod jego kierownictwem PKO Bank Polski skutecznie realizuje strategię opartą ma cyfryzacji i przechodzi szeroko zakrojoną transformację. Dzięki temu w coraz większym stopniu może budować swoje przewagi konkurencyjne wykorzystując wysoki, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny.

Bank pozostaje niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Nowocześnie zorganizowaną i zarządzaną korporacją, z jednej strony skupioną na potrzebach klientów, z drugiej zapewniającą maksymalizację zysków dla akcjonariuszy, z trzeciej doskonałym przykładem jak można prowadzić biznes społecznie odpowiedzialny.

Nagrodę wręczył Aleksander Kania, Sales Director, UiPath.

Partnerzy Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń:

Alfavox, Asseco, Atende, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Biuro Informacji Gospodarczej, Bank BPH, Dell Technologies, KPMG,  MasterCard, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polski Fundusz Rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z Wielkiej Gali.