Czy i gdzie ubezpieczyć iphone’a?

Ubezpieczenie iPhone’a oferowane jest przez serwis iSpot oraz różne ubezpieczalnie. Polisę oferują także operatorzy komórkowi. Dlaczego warto ubezpieczyć swój telefon?

0
telefon iphone

telefon iphoneNa rynku jest coraz więcej użytkowników iPhone’ów. Nie każdy jednak sięga po ich dodatkowe ubezpieczenie. Dlaczego warto kupić polisę dla swojego smartfona? Gwarantuje ona naprawę sprzętu na wypadek mechanicznego uszkodzenia czy zalania. Kto oferuje ubezpieczenie iPhone’a i ile ono kosztuje?

Czy warto ubezpieczyć telefon?

Coraz więcej właścicieli elektroniki sięga po jej ubezpieczenie. Dzieje się to szczególnie w przypadku sprzętu firmy Apple, który uważany jest za jeden z najdroższych na rynku. Cena idzie jednak w parze z jakością. Zarówno telefony, jak i laptopy tej marki wykorzystywane są do pracy przez wielu profesjonalistów. Jak zadbać o wartościowe urządzenia?

Przede wszystkim należy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli jakiś produkt nie jest wodoodporny, nie warto zabierać go w miejsca, gdzie może być narażony na zachlapanie. Każdemu użytkownikowi drogiego sprzętu przyda się ubezpieczenie. Nawet rozszerzona gwarancja może nie obejmować naprawy lub wymiany urządzenia w momencie, gdy dozna ono uszkodzenia mechanicznego czy zalania.

Ważne: ubezpieczenie IPhone’a nie zawsze gwarantuje wymianę sprzętu na nowy. Wszystko zależy od stopnia i rodzaju powstałych uszkodzeń.

Gdzie ubezpieczyć iPhone?

Badania amerykańskiej firmy ZAGG pokazują, że najwięcej uszkodzeń smartfonów wynika z ich upuszczenia czy zalania. Zwykła gwarancja nie obejmuje naprawy zniszczonego sprzętu. W takiej sytuacji przyda nam się polisa. Gdzie możemy ją zakupić?

Jeśli nabędziemy iPhone’a w serwisie iSpot, możemy od razu liczyć na atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową. Pracownicy firmy dopasują warunki polisy do wartości telefonu czy naszych finansowych możliwości. Musimy pamiętać, że ubezpieczenie telefonu jest kosztowne. Jego wartość zostanie doliczona do ceny telefonu lub abonamentu, jeśli kupujemy telefon w wybranej przez nas sieci.

Ubezpieczenie iPhone’a oferują m.in. sieci komórkowe: Play, Orange czy Plus. Każda z marek szczegółowo omawia zakres świadczonych w ramach polisy usług. Na stronie internetowej firm można również sprawdzić cenę pakietu ubezpieczeniowego. Będzie ona zależała od okresu ochrony smartfona, jego rodzaju czy dodatkowych opcji. Jeśli natomiast nie chcemy zbyt wiele czasu poświęcać na poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia, warto odwiedzić serwis ocenapolis.pl, gdzie w jednym miejscu dostepne są informacje o poszczególnych ubezpieczycielach i ich ofertach.

Simplesurance – ubezpieczenie smartfona przez internet

Osoby, które nie chcą wychodzić z domu, aby zawrzeć umowę ubezpieczenia swojego telefonu, mogą to zrobić całkowicie online. Taką usługę oferuje Simplesurance. Daje ona możliwość zabezpieczenia nie tylko iPhone’a, ale również każdego innego telefonu. Co więcej, możemy ubezpieczyć komputer, rower czy nawet konsolę do gry.

Umowę ubezpieczenia zawieramy online wypełniając specjalny formularz. Podajemy w nim swoje dane oraz informacje dotyczące rzeczy, która ma zostać objęta ochroną. Wskazujemy także czas trwania polisy i dokonujemy opłaty elektronicznej. Dokumenty potwierdzające zawarcie transakcji otrzymujemy drogą mailową.

Cena ubezpieczenia urządzeń w Simplesurance zależy od wartości sprzętu. Przykład: koszt polisy dla telefonu iPhone X to 500 zł za rok.

Czy można ubezpieczyć używany iPhone?

Jeśli nie zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie swojego smartfona od razu po jego zakupie, nadal możemy to zrobić. Taką możliwość daje nam wiele serwisów ubezpieczeniowych działających online. Aby dokonać zakupu polisy dla iPhone’a wystarczy wejść na stronę takiej firmy i wypełnić zgłoszenie. Należy w nim podać nasze dane, numer IMEI telefonu, wariant ubezpieczenia. Następnie możemy zostać poproszeni o weryfikację stanu telefonu np. poprzez przesłanie jego zdjęcia. Po akceptacji ceny polisy możemy ją wykupić.

Ubezpieczenie telefonu iPhone dostępne jest także w PZU. Przedsiębiorstwo oferuje polisę na wypadek uszkodzenia, zalania, kradzieży lub rabunku smartfona. O wszelkich ograniczeniach i wyłączeniach dotyczących ochrony sprzętu zostaniemy poinformowani przez pracownika firmy.

Ubezpieczenie telefonu iPhone – co obejmuje?

Warunki ubezpieczenia iPhone’a mogą się różnić w poszczególnych firmach. Należy mieć jednak na uwadze, że podstawowa polisa obejmuje:

  • naprawę telefonu w przypadku jego zalania;
  • serwis pogwarancyjny, gdy okaże się, że sprzęt nadal nie działa poprawnie;
  • wydanie nowego sprzętu na wypadek jego kradzieży lub rabunku;
  • naprawę iPhone’a lub wymianę na nowy w przypadku jego uszkodzenia mechanicznego (np. upadku);
  • pokrycie kosztów naprawy telefonu.

Co ważne, firmy ubezpieczeniowe mogą zastrzec w umowie, że polisa nie obejmuje akcesoriów do iPhone’a. Często można też zgłosić tylko dwa uszkodzenia lub dwie kradzieże rocznie. Warto więc dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia smartfona.

Ile kosztuje ubezpieczenie iPhone’a?

Koszt polisy telefonu firmy Apple będzie zależał od firmy ubezpieczeniowej, którą wybierzemy, a także opcji, które obejmuje pakiet. Cena ubezpieczenia rozpoczyna się już od kilkunastu złotych miesięcznie. Rocznie ubezpieczenie iPhona może nas kosztować od 200 do nawet 600 zł. To, czy warto po nie sięgnąć, zależy przede wszystkim od tego jak bardzo zależy nam na ochronie swojego telefonu i portfela.