OpenX – z Doliny Krzemowej do Krakowa

V Offices

W krakowskim biurowcu V Offices swoją nową siedzibę otworzyło OpenX – jedna z pięciu największych firm na świecie specjalizujących się w reklamach internetowych. W proces wynajmu i aranżacji powierzchni biurowej zaangażowana była międzynarodowa agencja doradcza CBRE. Oficjalne otwarcie biura odbyło się w sierpniu br.

OpenX to jedna z pięciu największych internetowych firm reklamowych na świecie. Wywodzi się z Doliny Krzemowej, a jej początki w Polsce sięgają dwa lata wstecz. Obecnie firma planuje dużą ekspansję, dlatego podjęła decyzję o zmianie biura na nowocześniejsze, większe i spełniające bardzo wysokie standardy, których dzisiaj oczekują pracownicy.

Nowa siedziba OpenX, o powierzchni 1,7 tys. mkw. z możliwością powiększenia, mieści się w należącym do Afi Europe budynku V Offices w centrum Krakowa. To bardzo dobra lokalizacja, w której znajduje się zaledwie kilka biurowców, z łatwym dojazdem wszystkimi środkami komunikacji, szeroką ofertą usług w sąsiedztwie i bliskością Starego Miasta. Dzięki temu prestiż nowego biura OpenX znacząco się podnosi.

W procesie wynajmu i planowania przestrzeni biurowej wzięła udział agencja CBRE.

Kraków cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród międzynarodowych firm. Rynek biurowy w stolicy Małopolski wiedzie prym wśród miast regionalnych pod kątem zainteresowania najemców szukających atrakcyjnych lokalizacji. Tylko w pierwszym półroczu w stolicy Małopolski wynajętych zostało niemal 140 tys. mkw. nowoczesnych biur. Bardzo dobrze wykształceni pracownicy, zaplecze akademickie, kulturalne i przede wszystkim najwyższej klasy powierzchnie biurowe przyciągają do Krakowa firmy takie jak OpenX, której mieliśmy przyjemność doradzać na etapie wyboru nowego biura oraz jego optymalnej aranżacji  – mówi Kamil Tyszkiewicz, szef regionalnych rynków biurowych, CBRE.