Ponad 20 proc. spadki na rynku kryptowalut

bitcoin kryptowaluty

Bitcoin, ethereum i inne kryptowaluty wkraczają teraz w obszar korekty, w większości przypadków spadając o ponad 20 proc. od wartości szczytowej.

Wyprzedaż jest napędzana przez szereg czynników; wyceny na początku tego miesiąca osiągnęły najwyższe w historii lub prawie najwyższe w historii, więc naturalnie następuje realizacja zysków, podczas gdy obserwujemy również ogólną wyprzedaż aktywów ryzykownych – takich jak akcje firm technologicznych – w miarę jak gospodarki zaczynają odblokowywać się po pandemii a inwestorzy niepokoją się potencjalnymi podwyżkami stóp procentowych i wyższą inflacją.

Jednak w przypadku wielu kryptowalut, takich jak bitcoin i ethereum, długoterminowa perspektywa nie uległa zmianie. Ta coraz popularniejsza klasa aktywów nadal rewolucjonizuje wiele aspektów usług finansowych i chociaż nic nie idzie w linii prostej, długoterminowe perspektywy dla kryptowalut pozostają tak solidne jak zawsze.

Rzeczywiście spodziewalibyśmy się, że kupujący powrócą do bitcoinów, ethereum i innych kryptowalut w ciągu najbliższych kilku tygodni, korzystając z obecnie niższych cen. Co ważne, nadal obserwujemy większe spadki, a także większe wzrosty kryptowalut, ponieważ coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup tej klasy aktywów i nie spodziewamy się, że ten trend się zmieni.

Simon Peters, analityka platformy eToro