Pożyczki bez przelewania grosza. Jak je dostać?

0
Pożyczki bez przelewania grosza. Jak je dostać

Pożyczki bez przelewania grosza. Jak je dostaćWiększość pożyczkodawców w sieci wymaga weryfikacji tożsamości przez przelew. Zazwyczaj jest to złotówka lub właśnie tytułowy grosz. Takie wymaganie może wydawać się dziwne – w końcu jeśli ktoś stara się o pożyczkę to może nie mieć pieniędzy na koncie. Na szczęście istnieje wiele pożyczek, które można uzyskać bez przelewania 1 grosza. Zobacz, na czym to polega.

W jaki sposób pożyczki bez przelewania 1 grosza są możliwe?

Jest to możliwe dzięki automatycznym systemom weryfikacji konta. Jest to nie tyle alternatywa do przelewu groszowego, co sposób nowocześniejszy, szybszy i wygodniejszy zarówno dla klientów, jak i firm pożyczkowych. To zdecydowanie przyszłość wszelkich pożyczek online. Możesz sprawdzić, które chwilówki dostaniesz bez przelewu groszowego na portalu Ofin.

Wymaganie weryfikacji przez konto bankowe istnieje, gdyż sam dowód osobisty nie wystarcza do rzetelnego ocenienia, czy faktycznie osoba która go posiada jest tą, której go wydano. Dowód osobisty można znaleźć, ukraść czy nawet podrobić. W przypadku konta bankowego jest to znacznie trudniejsze. Kradzież ich obu, wraz z telefonem komórkowym na pewno zostałaby szybko zauważona przez pokrzywdzoną osobę.

Systemy automatycznej weryfikacji są lepsze od przelewu groszowego z wielu istotnych powodów, takich jak:

  • Niemal natychmiastowe działanie. Przelewy bankowe są ograniczone sesjami ELIXIR, przez co nie działają w weekendy, a w dni powszednie trwają kilka godzin.
  • Weryfikacja dochodów. Dzięki temu pożyczkodawca jest w stanie zaproponować niższe opłaty za użyczenie pieniędzy.
  • Brak czynnika ludzkiego. System nie kieruje się uprzedzeniami i jest niemal wolny od błędu.

Zwykły przelew, pod warunkiem, że nie jest to przelew natychmiastowy albo pożyczkobiorca nie ma konta w tym samym banku co pożyczkodawca, podróżuje między kontami przez kilka godzin. Czyni to pożyczki w 15 minut niemożliwymi ze względu na ograniczenia technologiczne. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie weryfikacja automatyczna.

Systemy weryfikacji automatycznej działają przez technologię screenscrapingu, czyli odczytywania danych przez program. Firma pożyczkowa sama nie ma dostępu do naszych danych logowania, korzysta jedynie z programu dostarczanego przez dostawcę usługi weryfikacyjnej. Programy te nie przechowują naszych danych – są one wykorzystywane jednorazowo, przez co proces jest całkowicie bezpieczny.

Potwierdzenie tożsamości w inny sposób

Skorzystanie z automatycznej weryfikacji jest bardzo proste. Najpierw wybieramy bank, w którym mamy konto bankowe. Najlepiej jest wybrać konto, na które mamy największe wpływy – zwiększy to naszą zdolność kredytową. Niestety, nie wszystkie banki wspierają usługi automatycznej weryfikacji. Jest to jednak znacząca większość z nich. Najwięcej umów z bankami mają podpisane KontoConnect, BlueMedia i Instantor.

Następnie klikamy ‘pobierz moje dane’ lub podobny przycisk i czekamy na usługę. Powinno to zająć zaledwie kilka minut. Po pobraniu danych przeglądamy je, zatwierdzamy i wysyłamy do pożyczkodawcy. To wszystko. Wystarczy jedynie czekać na pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki i przelew na konto.

Systemy weryfikacji konta bankowego bez przelewu

Istnieje kilka systemów weryfikacji konta. Są to:

  • Kontomatik,
  • GroszConnect,
  • BlueMedia,
  • Szybka Identyfikacja,
  • KontoConnect,
  • Instantor.

Różnią się one od siebie nieznacznie w sposobie działania. Kontomatik, BlueMedia i Instantor badają historię wpływów na konto (zazwyczaj z ostatnich 3 – 12 miesięcy), natomiast KontoConnect i GroszConnect pobierają jedynie podstawowe informacje o tożsamości klienta.

Pożyczki przez internet bez konta bankowego

Co zrobić w sytuacji, jeśli powodem dla którego nie chcemy weryfikować się przez przelew groszowy nie jest lepsza alternatywa w postaci weryfikacji automatycznej, tylko inne czynniki? Nie każdy musi przecież posiadać konto w banku, albo posiadać je w banku obsługiwanym przez usługi weryfikacyjne. Mogą też pojawić się wątpliwości co do bezpieczeństwa usług tego typu.

Dla takich osób również istnieje możliwość uzyskania pożyczki przez internet bez przelewania pieniędzy. Są to jednak metody starsze od przelewu groszowego, przez co wolniejsze i bardziej uciążliwe. Zasadniczo mamy w takim przypadku dwie możliwości: weryfikację telefoniczną i osobistą (przez kuriera lub pracownika firmy pożyczkowej).

Weryfikacja telefoniczna to nic innego jak rozmowa z konsultantem firmy pożyczkowej, który oceni czy jesteśmy osobą, za którą się podajemy. W przypadku braku konta bankowego można przy takiej pożyczce odebrać pieniądze przez np. czek GIRO na poczcie.

Pożyczka z kurierem polega na potwierdzeniu naszej tożsamości przez kuriera i przekazaniu nam przez niego pieniędzy.

Ostatnia możliwość to pożyczka domowa. Zamawiamy przez internet spotkanie z pracownikiem firmy pożyczkowej, który zweryfikuje naszą tożsamość i przekaże nam pożyczkę. Niestety, takie pożyczki wiążą się zazwyczaj z dodatkową prowizją za obsługę w domu.