PropTech Innovation Award: 40 tys. euro do wygrania w konkursie Union Investment i GTEC dla innowacyjnych firm z sektora nieruchomości

0

Union Investment oraz niemieckie centrum wspierania technologii
i przedsiębiorczości GTEC ogłosiły nabór do trzeciej edycji konkursu PropTech Innovation Award, który wspiera wdrażanie nowoczesnych technologii do sektora nieruchomości. Łącznie do wygrania jest aż 40 000 euro.

W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze cyfrowe rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze nieruchomości. Gala wręczenia nagród odbędzie się 16 maja 2019 roku w Berlinie. Poza nagrodami finansowymi, laureaci będą mieli możliwość nawiązania współpracy z firmami działającymi na europejskim rynku nieruchomości oraz zaprezentowania swoich produktów na międzynarodowych targach.

Dla wielu start-upów spoza Niemiec nagroda PropTech Innovation oraz możliwość zaprezentowania się na targach w Berlinie to szansa na zaistnienie na niemieckim rynku nieruchomości. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, które cyfrowe rozwiązania zatriumfują w 2019 roku – mówi Jens Wilhelm, Członek Zarządu i Dyrektor Inwestycyjny Union Asset Management Holding AG. Trzecia edycja pokaże, które z licznych trendów cyfrowych, od blockchainu poprzez internet rzeczy po big data, okaże się przełomowym rozwiązaniem dla sektora nieruchomości. W pierwszych dwóch edycjach zgłoszono niemal 330 projektów z 46 krajów. Czekamy również na pierwsze zgłoszenia z Polski – dodaje.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 15 lutego 2019 r. poprzez formularz dostępny na stronie http://gtec.center/proptech2019. Konkurs wspierają firmy RICS, globalna firma zajmująca się standardami w sektorze nieruchomości, oraz Reed Midem, organizator eventów biznesowych. Zdobywca głównej nagrody będzie mógł zaprezentować się na specjalnym stoisku podczas międzynarodowych targów MIPIM Startup Competition w Paryżu, Nowym Jorku lub Hong Kongu, które odbędą się w sezonie 2019/2020.

Physee zwycięzca 2018W pierwszych dwóch edycjach PropTech Innovatoin Award zgłoszono wiele rozwiązań, które można wdrożyć w sektorze nieruchomości. W 2018 roku zwycięzcą została firma Physee z Holandii, która zaprezentowała okna produkujące energię elektryczną i zbierające dane, które pozwalają na oszczędności w zużyciu energii oraz poprawę komfortu użytkowników budynków. Drugie miejsce zajęła firma HiP Interactive z Wielkiej Brytanii i jej pionierska platforma do pozyskiwania finansowania dla projektów nieruchomościowych. Trzecie miejsce trafiło do czeskiej firmy Spaceti za rozwiązanie z zakresu smart building, które pozwala na zwiększenie produktywności użytkowników budynku.

Czytaj również:  Rynek biurowy w Łodzi - podsumowanie 2018 i prognozy na 2019 rok