Ranking chwilówek i kredytów – gdzie szukać informacji?

Ranking chwilówek i kredytów

Ranking chwilówek

Chwilówki szturmem zdobyły popularność, pomagając milionom Polaków. To, co jednak jest wsparciem, potrafi też być przekleństwem, dlatego tak ważne, by zawsze przed skorzystaniem z pomocy jednej z firm pożyczkowych, sprawdzić opłacalność jej oferty. To niezwykle istotne, ponieważ nie zawsze hasła o najniższych kosztach są prawdziwe. Niestety, częściej to raczej marketingowa zachęta, która ma skłonić do zainteresowania się daną propozycją. 

Pożyczając, nie możemy więc bazować na tych pięknie sformułowanych, zachęcających formułkach, lecz ocenić, czy oferta jest realne korzystna, czy wręcz przeciwnie – lepiej trzymać się od niej z daleka. Ranking chwilówek wymiernie pomoże w takiej analizie, gdyż dzięki niemu szybko przekonamy się, z czy mamy do czynienia. Na tej podstawie podejmiemy mądrą decyzję, jakiej w przyszłości nie będziemy żałować. 

Ranking kredytów

To samo powiemy w innym przypadku, gdy chcemy zaciągnąć jeszcze większe zobowiązanie – kredyt. Może być gotówkowy, konsolidacyjny, samochodowy, a może nawet hipoteczny. W tym przypadku tym bardziej nie ma co bazować na tym, co ogłaszają firmy, lecz przekonać się, jak prezentują się poszczególne propozycje. Powinny nas zainteresować tylko fakty i to, ile zyskujemy, i jak dużo będziemy musieli oddać. O tym się właśnie w głównej mierze powinniśmy zainteresować, mianowicie, jakie odsetki przyjdzie nam spłacać. 

To, że dany bank oferuje nam kredyt, jest już pozytywne (bo to nie takie oczywiste, trzeba przecież spełnić odpowiednie warunki, np. związane z formą zatrudnienia), lecz nie powinno nam to przesłaniać oglądu sytuacji. A ta realnie wygląda, gdy przeliczymy sobie, jakie koszty łącznie poniesiemy w związku z udzielanym nam wsparciem. Analizując ranking kredytów, dokładnie to zobaczymy, dzięki czemu podejmiemy mądrą decyzję, nie skazując się na ogromne koszty spłaty. 

Poznaj Finbino

W internecie dostępnych jest mnóstwo różnych rankingów, lecz jak to zwykle bywa z ilością, nie idzie za tym jakość. Nie dajmy więc się zwieść niesprawdzonym źródłom, które zamiast pomóc, prędzej wprowadzą w błąd. Korzystajmy z pewnego rankingu Finbino, gdzie mamy dostęp do stale aktualizowanych rankingów pożyczek i kredytów. Nie musimy więc się obawiać, że dostępne dane nie przedstawią nam czytelnego obrazu tego, co jest oferowane, wręcz przeciwnie – mamy tu wszystko podane jak czarno na białym, dowiadując się tego, co najważniejsze: jaka jest dostępna kwota pożyczki bądź kredytu, ile wynosi RRSO i na jak długi czas udzielane jest wsparcie. 

Z poziomu rankingu poza tym można od razu przejść na stronę internetową danego pożyczkodawcy lub kredytodawcy, by dowiedzieć się jeszcze więcej lub złożyć wniosek o wsparcie. Dodatkowo, na stronie Finbino znajdziemy dużą dawkę wiedzy – w dziale blog, co pomoże nam jeszcze lepiej zrozumieć zawiłości w kwestii finansowych, a tym samym mądrzej wybierać firmy, od których zamierzamy pożyczać pieniądze. 

Jak więc poszukujemy informacji, to tylko w sprawdzonym rankingu – Finbino. Zawsze też zaglądajmy do obiektywnych źródeł informacji – szczególnie takich jak Biuro Informacji Kredytowej (bik.pl).