Ranking kredytów gotówkowych – na jakie parametry kredytu zwrócić uwagę ?

Ranking kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością – dzięki nim można zrealizować swoje marzenia. Każdy bank ma w swojej ofercie tego typu kredyt, ale bardzo często oferta ofercie nie jest równa.

Kredyty gotówkowe to bazowe produkty banków dedykowane najczęściej dla klientów indywidualnych. Wyróżnia je to, że co do zasady nie trzeba deklarować we wniosku, na co zostaną przeznaczone środki wypłacone w ramach kredytu. Dowolność wykorzystania tych pieniędzy sprawia, że klienci nie są stawiani w kłopotliwej sytuacji i nie muszą się tłumaczyć z tego, w jaki sposób wydadzą pieniądze, które i tak muszą zwrócić w ratach. Składanie wniosku o kredyt gotówkowy nie jest czynnością skomplikowaną, przy czym trzeba liczyć się z tym, że osoby zainteresowane takim kredytem muszą wykazać się zdolnością kredytową i brakiem negatywnych wpisów w BIK oraz w rejestrach dłużników.

Kredyt na oświadczenie czy na zaświadczenie o zarobkach?

Nowoczesne banki ułatwiają swoim klientom wnioskowanie o kredyt gotówkowy. Rezygnują z procedur, które zabierają mnóstwo czasu. W zasadzie jeśli klient składa wniosek przez internet, to wstępną decyzję kredytową może otrzymać w ciągu kilku minut. Można również wnioskować o kredyt przez telefon (po zostawieniu danych kontaktowych oddzwania konsultant reprezentujący bank). W zależności od polityki banku kredyt gotówkowy na oświadczenie o dochodach można otrzymać nawet i w kwocie 40000 zł. Powyżej tej kwoty można spodziewać się, że bank będzie domagać się wyciągów bankowych lub innych dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. Chodzi o to, by można było cieszyć się kredytem w sposób odpowiedzialny – każdy kto decyduje się na kredyt gotówkowy musi mieć świadomość, że każdego miesiąca przez ileś lat ma obowiązek spłaty rat. 

Która oferta kredytu gotówkowego może okazać się najkorzystniejsza?

Banki mogą zmieniać oferty, mogą wprowadzać promocje – dlatego każdemu, kto zastanawia się nad kredytem gotówkowym, przyda się porównywarka kredytów  – bankier.pl/smart. Wyszukiwanie oferty wymaga podania kwoty kredytu i okresu spłaty w miesiącach. Trzeba wiedzieć, że najistotniejsze jest sprawdzenie takich parametrów jak RRSO (im niższe, tym tańszy kredyt), kosztu kredytu, czasu spłaty. Dobrze jest wiedzieć czy można będzie skorzystać z wakacji kredytowych, z przedłużenia terminu spłaty kredytu lub z wcześniejszej spłaty (częściowej lub całkowitej) – i na jakich zasadach. Warto jest również sprawdzić ubezpieczenie kredytu na wypadek utraty pracy czy innych zdarzeń losowych. Najlepszy kredyt gotówkowy to taki, który generuje najniższe koszty i zapewnia elastyczne warunki współpracy z bankiem. 

Co jeśli nie uda się otrzymać kredytu gotówkowego?

Alternatywą dla gotówkowych kredytów bankowych są pożyczki ratalne, dostępne dla każdego przez internet. Sektor pożyczek pozabankowych proponuje dla swoich klientów sporo rozwiązań – każdy może wybrać pożyczkę idealną dla siebie. W wyborze najlepszej oferty pomocny jest ranking pożyczek na raty. Można wnioskować o kwoty porównywalne w bankach, a procedura jest bardzo prosta. W większości przypadków dla instytucji pożyczającej pieniądze wystarczające będzie sprawdzenie baz takich jak BIK czy rejestry dłużników. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może poprosić o udokumentowanie źródeł dochodów. Procedura wnioskowania i udzielania pożyczki odbywa się w 100% online.