Raport Grupy Roboczej prezydenta Bidena potwierdza potencjał stablecoin

stany zjednoczone usa

Raport administracji Bidena na temat rynków finansowych podkreślił potencjał stablecoinów dla konsumentów.

W raporcie stwierdzono, że stablecoiny mogą zmienić sposób, w jaki obywatele USA płacą za produkty codziennego użytku, od wizyty u fryzjera po telefony. Badanie wykonano na zlecenie Białego Domu, a jego autorami byli kluczowi doradcy ekonomiczni prezydenta Bidena.

Podkreślając znaczenie regulacji rynku, w raporcie stwierdzono, że stablecoiny mogą: „obsługiwać szybsze, wydajniejsze i bardziej inkluzywne opcje płatności… Co więcej, przejście na szersze wykorzystanie stablecoinów jako środka płatności może nastąpić szybko ze względu na sieciowe efekty lub relacje między stablecoinami a istniejącymi bazami użytkowników lub platformami.”

Stablecoiny stanowią teraz znaczną część rynku kryptowalut. Największy pod względem kapitalizacji rynkowej jest tether, wynoszący ponad 74 miliony dolarów. Stablecoiny różnią się od kryptowalut, takich jak bitcoin, ponieważ ich wartość jest zazwyczaj powiązana z walutą fiducjarną.

Na przykład tether jest powiązany z dolarem amerykańskim. Wykorzystuje posiadane środki pieniężne i krótkoterminowy dług zwany papierami komercyjnymi, aby wzmocnić jego stabilną wartość.

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro