Ronald Binkofski nowym prezesem Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią

0
  • To nominacja, która wzmocni ekspansję Honeywell w Europie Środkowej i Wschodniej
  • Honeywell, oferując najnowocześniejsze rozwiązania teleinformatyczne typu Connected wspierające tzw. Internet Rzeczy (IoT) w przemyśle, chce przyczynić się do rozwoju gospodarki w regionie
Ronald Binkofski - prezes Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią
Ronald Binkofski – prezes Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią

Honeywell (spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych – NYSE pod oznaczeniem HON) ogłosiła dziś, że Ronald Binkofski, menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz transformacjami cyfrowymi, został powołany na stanowisko prezesa firmy na Europę Środkową i Wschodnią.

W swojej nowej roli, którą będzie sprawował z biura firmy w Warszawie, Roland Binkofski będzie odpowiedzialny za rozwój Honeywell w Europie Środkowej i Wschodniej, a także za zapewnienie klientom firmy z tego regionu możliwości korzystania z najnowszych rozwiązań opartych na technologiach typu Connected, udoskonalających bezpieczeństwo, ochronę, efektywność oraz produktywność w wielu sektorach przemysłu. Nowo mianowany prezes będzie podlegał Shane’owi Tedjarati, Prezesowi Regionów Wysokiego Wzrostu na poziomie globalnym (Global High Growth Regions) w Honeywell. Ronald Binkofski przechodzi do Honeywell z Microsoft, gdzie ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Generalnego na Region Azji Środkowej.

Technologie Honeywell Pełnią kluczową rolę w „rewolucji” Internetu Rzeczy. Łączą produkty materialne z zaawansowanym oprogramowaniem i narzędziami analitycznymi w celu budowania i rozwoju świata inteligentnego, skomunikowanego, bezpiecznego i zrównoważonego. Wiele z tych zaawansowanych rozwiązań zostało zaprojektowanych i skonstruowanych w Europie Środkowej i Wschodniej, między innymi w ramach prac liczącego ponad 1500 osób zespół inżynierów Honeywell Technology Solutions, pracujących w ośrodku badawczo rozwojowym w Brnie, w Czechach.

Działalność Honeywell w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmuje wszystkie cztery obszary działalności firmy: przemysł lotniczy, technologie wykorzystywane w budownictwie, materiały i technologie o wysokich parametrach oraz rozwiązania wspierające bezpieczeństwo i produktywność, włączając w to sprzedaż, wsparcie i obsługę klienta, zarządzanie, produkcję oraz badania i rozwój.

„Większe bezpieczeństwo lotów, lepsza efektywność energetyczna budynków, udoskonalona logistyka w branży eCommerce – technologie opracowywane przez Honeywell na co dzień pomagają ludziom, którzy korzystają z nich nawet nie zdając sobie z tego sprawy”, mówi Shane Tedjarati. „Działamy w wielu różnych sektorach gospodarki, a dzięki technologiom jakimi dysponujemy – jako jedni z niewielu możemy zaoferować szeroką gamę rozwiązań umożliwiających rozwój na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Doświadczenie Ronalda w obszarze oprogramowania i biznesu są w tym kontekście nieocenione, zwłaszcza że region Europy Środkowej i Wschodniej będzie odgrywał coraz większą rolę w długoterminowej strategii rozwoju Honeywell.”

Czytaj również:  W Polsce studiuje około 70 tys. zagranicznych studentów. Ponad połowa jest z Ukrainy