Ruszyła II edycja Akademii GPW Growth

GPW 3
  • Wystartowała druga edycja Akademii GPW Growth, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
  • Celem programu jest wsparcie rozwoju małych i średnich firm
  • GPW Growth jest jedną z inicjatyw strategicznych #GPW2022

24 uczestników bierze udział w drugiej edycji Akademii GPW Growth, która wystartowała w miniony weekend. Do czerwca będą oni uczestniczyć w cyklu dziesięciu sesji wykładów i spotkań. Akademia jest częścią inicjatywy strategicznej GPW – programu GPW Growth, który ma na celu wspieranie rozwoju i transformacji spółek z sektora MŚP.

Po zakończeniu pierwszej, udanej edycji Akademii GPW Growth bez wahania zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnej. Poprzez ten program chcemy wspierać małe i średnie firmy w dynamicznym rozwoju ich biznesów na przykład w ekspansji zagranicznej czy pozyskiwaniu finansowania na rynku kapitałowym. Wymiana doświadczeń i wiedzy jest szczególnie ważna w obecnych, pandemicznych czasach, które dla wielu mogą być czasem niepewności biznesowych. W trakcie programu uczestnicy otrzymają pakiet konkretnych narzędzi, wspomagających skuteczne zarządzanie spółką – powiedziała Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.

W ramach Akademii GPW Growth odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty i case studies. Kolejna edycja programu obejmuje 110 godzin warsztatów i wykładów oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W czerwcu 2021 roku, na zakończenie tej edycji, uczestnicy otrzymają certyfikat „Ready for Growth”.

W pierwszej edycji Akademii GPW Growth uczestniczyło 21 uczestników z 13 spółek. Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

Organizatorem inicjatywy jest GPW we współpracy z partnerami, wśród których znajdują się m.in: Polski Fundusz Rozwoju S.A., EY Academy of Business, Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k., Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. k., NBS Communications, CFA Society, Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, Business Dialog. Patronat nad Akademią GPW Growth objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.