Strony internetowe widoczne w wyszukiwarce Google

0
Have an idea

Uruchamiając nową witrynę www, warto zadbać nie tylko o jej ładny design i atrakcyjną treść, która będzie na niej publikowana, ale również o to, aby dało się do niej dotrzeć poprzez wyniki wyszukiwania Google.

O tym, że nie jest to łatwa sztuka, przekonało się wielu właścicieli stron internetowych. Trudność w dostaniu się na pierwsze strony wyszukiwań wynika z kilku kwestii. Związane są one przede wszystkim z koniecznością spełnienia wielu kryteriów stawianych przez roboty indeksujące Google, a także ze sporą konkurencją w postaci innych stron www z tego samego segmentu.

Strony internetowe Poznań tworzone są zgodnie z zasadami optymalizacji i pozycjonowania dla wyszukiwarek internetowych, co daje gwarancję, że utworzony serwis zostanie zauważony przez Internautów. Jest to niezwykle istotne, bo jak się okazuje, większość ruchu internetowego na stronach generują właśnie wyszukiwarki

Daj się zauważyć w Internecie

Warto w tym miejscu zastanowić się, czym powinna charakteryzować się strona internetowa, by możliwe stało się zdobycie wspomnianych pozycji w wynikach wyszukiwania. Choć metody i zasady często ulegają modyfikacjom, kilka punktów pozostaje niezmiennych od wielu lat.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o optymalizacji technicznej strony internetowej. Nie da się ukryć, że roboty indeksujące „lubią” strony www, które działają w sposób szybki i bezproblemowy. Każde spowolnienie związane z koniecznością ładowania zbyt dużych plików graficznych czy też innego rodzaju problemy techniczne przekładają się nie tylko na złą ocenę strony www przez użytkowników, ale również przez roboty Google.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ ogromne znaczenie ma również sama struktura strony internetowej. Każda podstrona musi zostać odpowiednio opisana, na stronie www powinien znajdować się również sprawny mechanizm wyszukiwania, swoje robi także linkowanie wewnętrzne. Linki nie mogą być zepsute, muszą zostać także odpowiednio skonstruowane. Wszystko to ma znaczenie.

Nie należy zapominać także o contencie strony internetowej. Treści publikowane na jej łamach muszą nie tylko zostać napełnione odpowiednimi słowami kluczowymi. Powinny także zawierać wartościowy przekaz, dzięki któremu użytkownicy strony www pozostaną na niej dłużej. Tym właśnie zajmuje się content marketing. Chodzi o to, aby teksty nie przejawiały wyłącznie wartości reklamowej. Powinny angażować odbiorców stron www, a także oferować im coś, z czego korzystają.

Do tych wszystkich działań prowadzonych na stronie internetowej, należy dodać także realizację zadań poza nią. Mowa tu zarówno o serwisach zapleczowych, jak i o pracy wykonywanej w serwisach społecznościowych czy na innych stronach www o podobnej tematyce. Dobrze przeprowadzony link building to podstawa sukcesu.

Strony internetowe Poznań dają gwarancję spełnienia wszystkich wymienionych wyżej kryteriów. Są one tworzone z użyciem najnowszych technologii i zgodnie z wszelkimi istotnymi zasadami.