TenderHut najlepszą polską firmą w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Robert Strzelecki TenderHut Komandos IT

1496% – taki średni wzrost przychodów zagwarantował białostockiej spółce TenderHut najwyższe miejsce wśród wszystkich polskich firm w najnowszym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Polski producent oprogramowania jest 7. najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Europie Środkowo – Wschodniej.

Deloitte Technology Fast 50 Central EuropeW tegorocznej 19. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej znalazło się 18 spółek znad Wisły. Pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło czeskiej spółce Prusa Research. Jednak to Polacy zdominowali ranking. Najwyższe miejsce w Polsce wśród europejskich firm osiągnęła spółka TenderHut, która jest przykładem tego, jak duży potencjał leży w polskich programistach.

tenderhutMiejsce, jakie zajęliśmy w rankingu Deloitte Fast 50, czyli pierwszą pozycję wśród polskich firm i siódmą wśród środkowoeuropejskich, chciałem zadedykować mojemu przyjacielowi, wspólnikowi i byłemu prezesowi TenderHut – Waldemarowi Birkowi, który odszedł od nas na początku tego roku. Myślę, że Waldemar byłby z nas dumny, żałuję, że nie ma go dziś z nami – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

Firma z Podlasia rozwija się błyskawicznie. Posiada osiem zagranicznych przedstawicielstw. Na rodzimym rynku stawia na dywersyfikację, lokując swoje biura w strategicznych ośrodkach na terenie całego kraju. Posiada swoje centra developerskie w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Olsztynie i Przemyślu. Obecnie cała grupa kapitałowa przekroczyła wartość przychodu na poziomie 2,5 mln złotych miesięcznie. Najszybciej rozwijająca się firma IT w Polsce planuje w 2020 roku zagościć także na warszawskim Parkiecie.

W tym roku Grupa TenderHut znalazła się także na 9. pozycji wśród 20 firm z naszego kraju w prestiżowym rankingu Financial Times: FT 1000. Jest także inicjatorem wielu przedsięwzięć związanych z rozwojem polskiej branży IT, w tym ogólnopolskiej inicjatywy SoDA, zrzeszającej pracodawców IT.