The Extreme Tech Challenge – Startupowcy powalczą o 10 milionów dolarów w postaci nagród i inwestycji

startup praca

The Extreme Tech Challenge (XTC) to globalny konkurs dla startupów oraz nowe wyzwanie dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą swoimi działaniami zmienić świat. Startupowcy powalczą aż o 10 milionów dolarów w postaci nagród i inwestycji.

„Niektórzy przedsiębiorcy chcą pozostawić po sobie ślad na świecie – inni chcą go zmienić”, powiedział współzałożyciel XTC, przedsiębiorca i inwestor z Doliny Krzemowej, Bill Tai. „Od pięciu lat XTC wspiera najbardziej innowacyjne startupy, a w roku 2020 ponownie skupiamy się na rozwiązywaniu najpilniejszych wyzwań stojących przed naszą planetą”.

Do konkursu XTC mogą zgłaszać się pionierskie startupy dowolnej wielkości, przedsiębiorcy i liderzy branży z całego świata, którzy wykorzystują moc technologii, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę i globalną społeczność. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty dotyczące konkretnego produktu lub usług działających w oparciu o nowe lub istniejące już technologie. Startupy biorące udział w konkursie XTC będą musiały przesłać także 5-minutowe wideo, w którym opowiedzą o zastosowanej technologii oraz uzasadnią, dlaczego ich rozwiązanie będzie miało wpływ na osiągnięcie jednego lub kilku celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

10 finalistów konkursu zostanie ogłoszonych w kwietniu 2020 roku, natomiast trzech zwycięzców zostanie wyłonionych podczas VivaTech w Paryżu w maju 2020 roku. Główna nagroda to 1 000 000 dolarów. Startup, który zajmie drugie miejsce otrzyma 250 000 dolarów, a trzecie przedsiębiorstwo na podium może liczyć na 100 000 dolarów.

Do konkursu można się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej XTC. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej extremetechchallenge.org.