Transition Technologies podsumowuje wyniki za 2018 r.

Transition Technologies – wyniki za 2018 r. - 15 % wzrostu, ponad 300 mln przychodu

Konrad Świrski,
Prof. Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies S.A.

Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) – lider IT w obszarze energii, gazu, informatyki medycznej i przemysłu, podsumowuje wstępne wyniki 2018 i pomimo konserwatywnej oceny przyszłości rynku informatycznego, przedstawia optymistyczne prognozy na 2019 rok.

Transition Technologies po raz kolejny utrzymuje założony, silny trend wzrostowy. Spółki Grupy Kapitałowej TT osiągnęły w roku 2018, zgodnie z wcześniejszymi prognozami, globalne przychody na poziomie ponad 300 mln PLN, co stanowi ponad 15 proc. wzrostu sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku.

Przez cały 2018, spółka kontynuowała realizację kluczowych projektów w sektorze energetycznym i przemysłowym, notując dynamiczne zwiększanie sprzedaży w segmencie informatycznych usług outsourcingowych i Managed Services. W Polsce grupa staje się liderem usług outsourcingowych dla administracji publicznej i służby zdrowia. Coraz istotniejszą rolę odgrywają też segmenty IoT (Internet rzeczy), Virtual i Augmented Reality (wirtualna i rozszerzona rzeczywistość) oraz zastosowania nowych technologii w Medical Intelligence. Cała Grupa Kapitałowa TT SA  realizuje strategię rozwijania zaawansowanych technologicznie produktów oraz budowy kompetencji w najbardziej dynamicznie rosnących kierunkach światowej informatyki.

W 2018 r. GK TT umacniała swoją pozycję w sektorze ochrony zdrowia. TT kontynuowała współpracę z amerykańską spółką Public Health nad budową platformy wymiany danych pacjent-instytucja. Grupa realizowała także, dofinansowaną z NCBiR, grę mobilną Echo-Vis wspierającą naukę echolokacji dla osób z dysfunkcjami wzroku. TT przeprowadzała także w placówkach ochrony zdrowia kolejne wdrożenia innowacyjnego rozwiązania własnego klasy Business Intelligence – MedStream Designer.

Stabilna pozycja lidera w sektorze energetycznym i dynamicznie zwiększająca się sprzedaż informatycznych usług outsourcingowych w segmencie Managed Services w kraju i za granicą wzmocniły portfel stałych zamówień. Backlog TT już teraz stanowi 65% w koszyku przychodów Transition i pozwala na bezpieczne realizowanie działań B&R.

Konrad Świrski,
Prof. Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies S.A.

– Decydując się w poprzednich latach na współpracę z gigantami technologicznymi oraz rozwój Managed Services zdobyliśmy kompetencje w wiodących technologiach. Obok wysokiego backlogu, oferowanie unikatowych kompetencji IT i opracowywanie naprawdę przydatnych dla przemysłu czy organizacji rozwiązań daje nam przewagę. Jesteśmy przekonani, że możemy zyskać na możliwym w 2019 roku spowolnieniu gospodarczym – mówi Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies SA.

GKTT ma rozproszoną strukturę zatrudnienia – w 2018 r. 19 lokalizacji biur i partnerstw w Europie, Azji, Ameryce Pn. – oraz zbudowała unikalne portfolio usługowo-produkcyjne. – Mamy silną pozycję, długoterminowe zamówienia, znajdujemy nisze, adaptujemy dostępne technologie do nowych zastosowań we własnych, kompleksowych wdrożeniach. Dlatego zakładamy 15 proc. wzrost w 2019 roku, czyli blisko 350 mln PLN przychodu, z liczbą zatrudnionych na poziomie 2 tysięcy osób, bez względu na koniunkturę – dodaje Konrad Świrski. Jeśli scenariusz kryzysowy się zrealizuje, a sporo na to wskazuje, nie wykluczamy akwizycji i nowych partnerstw. Na rynku powstaje kilka cennych dla gospodarki rozwiązań – podsumowuje prof. Świrski.