Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – czy warto je wykupić?

0
ceo.com.plUbezpieczenie OC w życiu prywatnym czy warto je wykupić

Zmienia się podejście Polaków do ubezpieczeń – coraz więcej osób decyduje się nie tylko na podstawową ochronę, ale również dodatkowe umowy rozszerzające. Jednym z takich elementów jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Sprawdź, dlaczego warto je mieć.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym stanowi najczęściej dodatek do ubezpieczenia mieszkania. Chociaż wiąże się z kolejnym wydatkiem, warto go ponieść. Na korzyść tego rodzaju polisy przemawia wiele argumentów.

OC w życiu prywatnym, czyli co?

Dzięki ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym ubezpieczający unika finansowej odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie lub pokrywa koszty leczenia itp.

Polisa wyróżnia dwa rodzaje szkód:

  • rzeczowe, np. wybicie szyby, zarysowanie samochodu, dewastacja elewacji budynku
  • osobowe, np. złamanie kończyn, wybicie zębów, złamanie żeber, urazy głowy.

Warto przy tym mieć świadomość, że ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obowiązują również wyłączenia. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania np. wówczas, gdy:

  • działanie na niekorzyść osoby trzeciej jest celowe
  • ubezpieczony w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu
  • do szkód doszło na skutek uprawiania sportów ekstremalnych.

Więcej o wyłączeniach odpowiedzialności dowiesz się z artykułu dostępnego pod adresem http://porownywarka-ubezpieczen.pl/oc-w-zyciu-prywatnym-czy-warto-je-wykupic/ oraz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym niesie za sobą wiele korzyści. Głównym argumentem jest po prostu… oszczędność pieniędzy. Opłacając składkę w niewielkiej kwocie, można sporo zyskać w momencie nieprzewidzianego zdarzenia losowego. Wówczas to towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie ubezpieczony będzie zobowiązane do rekompensaty za nieszczęśliwy wypadek. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych – wszystko zależy od skali zdarzenia.

OC w życiu prywatnym niesie za sobą nie tylko korzyści materialne. Polisa zwiększa poczucie bezpieczeństwa i daje niebywały komfort psychiczny. Ubezpieczony ma bowiem świadomość, że – niezależnie od tego, co się stanie – nie będzie musiał z własnych środków wypłacać rekompensaty osobie poszkodowanej.

Czytaj również:  Polacy coraz chętniej korzystają z usług assistance. Na znaczeniu zyskuje pomoc medyczna i w podróży

Ubezpieczasz się? Wybierz dobrą polisę

Polisa polisie nierówna, dlatego musisz porównać co najmniej kilka ofert. Weź pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności i sumę ubezpieczenia. Cena to podrzędny wyznacznik, ponieważ niska składka często oznacza niepełną ochronę.