Verizon przejmuje konkurenta Zoom Video Communications

0
wall street

Dziś indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zachowują się relatywnie spokojnie mimo publikacji kolejnych danych z tamtejszego rynku pracy. Około 5,25 miliona pracowników, którzy stracili pracę, ubiegało się w zeszłym tygodniu o zasiłek dla bezrobotnych, co zwiększyło łącznie sumę wniosków powyżej 21 milionów w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Ogromny wzrost bezrobocia prawdopodobnie podniósł stopę bezrobocia do około 15%, najwyższego poziomu od Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku.

To jednak nie przestraszyło inwestorów na Wall Street, którzy wciąż liczą na ogromną pomoc Fed oraz rządu, który jak najszybciej będzie chciał zlikwidować negatywne gospodarcze skutki pandemii. W tym kontekście inwestorzy szukają oznak, że pandemia się zmniejsza, a niektóre kraje europejskie, takie jak Austria, już zaczynają znosić pewne ograniczenia. Pojawia się nowa nadzieja, że globalna działalność gospodarcza wkrótce zostanie wznowiona, w tym ze Stanami Zjednoczonymi na czele.

Z ciekawych wiadomości ze spółek Verizon Communications zapowiedział w czwartek, że zgodził się na zakup firmy do wideokonferencji BlueJeans Network Inc, rywala Zoom Video Communications Inc, za mniej niż 500 milionów dolarów. O firmie Zoom pisaliśmy kilkukrotnie we wcześniejszych komentarzach. Jej wartość rynkowa wynosi 42 miliardy dolarów, a aktywni użytkownicy codziennie osiągają liczbę 200 milionów. Jest to wzrost z 10 milionów użytkowników, zanim pandemia zaczęła się rozprzestrzeniać, a pracownicy nie musieli pracować z domu.

Tymczasem BlueJeans, który nie ujawnił publicznie liczby użytkowników, zalicza do swoich klientów duże przedsiębiorstwa, takie jak Facebook Inc, LinkedIn i Viacom oraz duże banki, takie jak Goldman Sachs, Morgan Stanley i JPMorgan Chase. Verizon zapowiedział, że zintegruje BlueJeans z planem produktów 5G, mając na celu wykorzystanie takich dziedzin, jak telemedycyna i kształcenie na odległość.

Departament Zarządzania Aktywami

Copernicus Capital TFI S.A.