VII edycja konferencji „Top Industry Summit” już za nami

0
Top Industry Summit (2)

Cztery panele dyskusyjne, trzy wystąpienia, trzydziestu prelegentów oraz czternastu nagrodzonych laureatów prestiżowych statuetek. Tak w skrócie wyglądała VII edycja konferencji „Top Industry Summit”, która odbyła się 7 listopada w warszawskim hotelu The Westin. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala rozdania „Diamentów Top Industry”.

Top Industry Summit (1)Gościem Honorowym konferencji był Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, który w swoim wystąpieniu inaugurującym mówił o konieczności rozwoju ekosystemu dla innowacji i start-upów. Minister podkreślił również, że Polska jest najszybciej rozwijającą się gospodarką w Unii Europejskiej spośród dużych gospodarek. Na szczególne wyróżnienie w tym kontekście zasługuje branża motoryzacyjna i właśnie w elektromobilności oraz produkcji części do pojazdów elektrycznych powinniśmy upatrywać swojej szansy.

Top Industry Summit (3)Następnie przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych prelegentów, które podzielone zostały na 4 panele dyskusyjne. Głównym tematem pierwszego panelu był przemysł w dobie robotyki i automatyki. Podsumowaniem dyskusji był zgodny wniosek panelistów, iż kluczowe jest wpisywanie się i nadążanie za postępującą rewolucją 4.0, aby przedsiębiorstwa nie straciły pozycji konkurencyjnej.

Top Industry Summit (2)Drugi panel skupił się na kwestiach dotyczących cyberbezpieczeństwa w erze AI, Big Data oraz Machine learning. Rozmawiano przede wszystkim o praktycznym wymiarze zastosowania nowych technologii, który objawia się poprzez m.in. inteligentne ogrzewanie budynków bazujące na tym czy ktoś przebywa w pomieszczeniu, zaawansowanym analizowaniu zachowań klienta podczas zakupów, czy rosnącego zastosowania dronów w przedsiębiorstwach.

Współczesna wizja mobilności i przyszłość branży motoryzacyjnej były głównymi tematami trzeciego panelu dyskusyjnego. Prelegenci podkreślali, że niezwykle istotne jest zachowanie balansu pomiędzy rozwijaniem ekotransportu a zabezpieczeniem łańcucha dostaw i rynku pracy, na którym coraz bardziej brakuje wykwalifikowanych pracowników. Dyskutanci podjęli również temat elektromobilności i napędów wodorowych.

Ostatni panel poświęcony był efektywności sektora gazowego i energetycznego w dobie czwartej rewolucji przemysłowej. Dyskutowano przede wszystkim o przyszłości i trendach panujących na rynku. Ważnym tematem były też sposoby finansowania inwestycji. Do tego zagadnienia odniósł się Pan Adam Burda, Dyrektor Departamentu Klienta Strategicznego-Energetyka, Paliwa i Nowe Technologie, PKO Bank Polski, który stwierdził, że coraz trudniej jest uzyskać finansowanie z banków na duże inwestycje energetyczne, czego przyczyną są m.in. ceny surowców kształtowane globalnie.

Czytaj również:  Relacja z V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była wieczorna gala rozdaniaDiamentów Top Industry. Podczas ceremonii uhonorowane zostały najbardziej wyróżniające się spółki, projekty, produkty i osobowości w całej branży. W tym roku rozdano 10 diamentów i 4 wyróżnienia w 10 kategoriach!Top Industry Summit (4)

LAUREACI  „DIAMENTÓW TOP INDUSTRY”:

INWESTYCJA ROKU: Toyota Motor Poland – otwarcie nowej linii produkcyjnej w fabryce w Wałbrzychu, wyróżnienie – Enea S.A. – otwarcie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice. PRODUKT ROKU: Fibrain – światłowód BDC-DX, wyróżnienie – Xerox Polska – asystent głosowy Gabi. OSOBOWOŚĆ ROKU: Dr Irena Eris – założycielka i współwłaścicielka, Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, wyróżnienie – Katarzyna Byczkowska – Dyrektor Zarządzająca, BASF Polska. PODMIOT FINANSUJĄCY ROKU: Bank Gospodarstwa Krajowego. DORADCA ROKU: Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. MECENAS START – UPU: Orange Polska S.A. SPÓŁKA ROKU: Wielton S.A. LIDER TECHNOLOGII: Synthos S.A. PARTNER PRZEMYSŁOWY ROKU: NASK Państwowy Instytut Badawczy. GLOBALNA MARKA ROKU: CCC S.A., wyróżnienie – OSHEE Polska.