Własna siedziba czy wirtualne biuro? Co wybrać?

wirtualny-adres-w-warszawie-vimaroffice

Dla wielu przedsiębiorców posiadanie stacjonarnej siedziby firmy jest zbędnym luksusem i niepotrzebnym wydatkiem. Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie, czyli możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej pod wirtualnym adresem. Korzystanie z usług wirtualnego biura jest legalne, co więcej staje się popularną praktyką wśród freelancerów, start-upów czy przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą w sieci. Wyjaśniamy, jak profesjonalnie podejść do tematu.

Wirtualne biuro – co to jest?

Usługa, która polega na pełnym outsourcingu obsługi biurowej to wirtualne biuro. Jak to działa w praktyce? Oprócz uzyskania fizycznego adresu firmy przedsiębiorca zyskuje szereg udogodnień, takich jak: odbiór czy wysyłka skanów korespondencji, obsługa poczty elektronicznej, przekierowywanie telefonów i faksów, archiwizacja dokumentów oraz wynajem sal konferencyjnych na spotkania biznesowe oraz przestrzeni coworkingowej do pracy. W wielu przypadkach wirtualne biura oferują także usługi księgowe i prawne, a także pomoc w skompletowaniu całej dokumentacji. E-biuro to cały pakiet korzyści, które ułatwiają start i dalsze funkcjonowanie naszego biznesu. Nie należy też zapominać o kwestiach wizerunkowych, jakie płyną z posiadania prestiżowego adresu w samym centrum miasta. Wiele takich miejsc zlokalizowanych jest w nowoczesnych biurowcach w dobrze skomunikowanej okolicy.

Wirtualne biuro – kiedy będzie lepsze niż własna siedziba firmy?

Innowacyjna metoda najmu wirtualnego biura przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce, zwłaszcza wśród początkujących ludzi biznesu. Pozytywnego obrazu firmy nie można przecenić! Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym, co daje wirtualne biuro? Po co i komu dedykowana jest oferta? Dość często to optymalne rozwiązanie dla właścicieli, których miejsce zamieszkania nie nadaje się na siedzibę firmy. Taka idea sprawdzi się zwłaszcza w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy pracujący zdalnie lub w terenie także mogą pomyśleć o wirtualnym biurze. Fizyczny adres do zarejestrowania firmy i korespondencji przyda się wszystkim osobom, które chcą zaoszczędzić na wynajmie stacjonarnej powierzchni biurowej czy profesjonalnej obsłudze pracowników sekretariatu.

Gdzie wybrać wirtualne biuro?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta! Oczywiście w reprezentatywnym miejscu, warto zatem wziąć pod uwagę dogodną lokalizację oraz ekskluzywny wystrój biurowca. Pod takim adresem nie tylko zostanie zarejestrowana nasza firma, ale też możemy się nim posłużyć w materiałach reklamowych czy wizytówkach. Ważny aspekt stanowi także wyposażenie, jakim dysponuje wirtualne biuro, gdzie odbędzie się większość naszych rozmów z kontrahentami. Przestrzeń biurowa przyda się również podczas organizowanych szkoleń i konferencji oraz negocjacji biznesowych. Wirtualny adres w Warszawie to idealna propozycja dla przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć zasięg działalności oraz pozyskać nowych partnerów do współpracy.

Jak założyć wirtualne biuro?

W pierwszej kolejności warto poszukać sprawdzonego miejsca, czyli kompetentnego podmiotu świadczącego zakres usług znanych pod nazwą „wirtualne biuro”. Jak założyć firmę bez wynajmu stacjonarnej powierzchni? Prostym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ofertę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Wybór optymalnego biura ułatwi współpracę z organami podatkowymi. Z tego względu należy przybliżyć się do placówek, które znajdują się w centrum dużego miasta. Przedsiębiorcy powinni się upewnić, że będą mieć dostęp do wybranego Urzędu Skarbowego i sprawdzić godziny pracy biurowca. Poza tym muszą mieć się pewność, że jakość obsługi jest na najwyższym poziomie, w tym kompetencje czy kultura osobista recepcjonistek. W celu zapoznania się ze szczegółami oferty, warto umówić się na spotkanie w wirtualnym biurze!

Ile kosztuje wirtualne biuro? Przykładowa Oferta z Warszawy – Vimar Office

Ceny rozpoczynają się od kwoty kilkudziesięciu złotych. Vimar Office prezentuje dokładny cennik usług znanych jako wirtualne biuro. Ile kosztuje prestiżowy adres w Warszawie? Firma oferuje następujące pakiety korzyści:

  • „wirtualny adres” za 70 lub 79 złotych + VAT za miesiąc;
  • „wirtualny adres+” w cenie 80 bądź 89 złotych netto miesięcznie;
  • „wirtualne biuro” za 125 lub 135 zł + VAT;
  • „wirtualne biuro+” w cenie 240 zł/ 259 złotych netto.

Dokładną ofertę i cennik znajdziemy na stronie internetowej Biura Vimar Office

Podsumujmy najważniejsze informacje na temat usług wirtualnego biura w kilku zdaniach. Dla kogo dedykowana jest taka oferta? Przede wszystkim dla osób wykonujących wolny zawód, przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie, a także dla obcokrajowców. Ile kosztuje wynajem samego adresu do rejestracji i korespondencji? W Warszawie cena jest uwarunkowana od lokalizacji firmy oraz podpisania umowy o współpracy na dłuższy okres. Wirtualne biuro to zazwyczaj nie tylko prestiżowa lokalizacja, ale też doskonała alternatywa dla ludzi, którym znudziła się praca w domu.