14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars

0

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu. To bilans zakończonych właśnie 14. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Konferencja Inter Cars SA

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem konferencji Zarządu Inter Cars SA. W tym roku została ona podzielona na dwie części i odbyła się w formie multimedialnej. Zamiast długich wypowiedzi, zaprezentowano filmy, który były bardzo treściwe, a jednocześnie ciekawe. W pierwszej kolejności przedstawiono profil Inter Cars SA, jako Giełdowej Spółki Roku. Przybliżono również sylwetki wszystkich Członków Zarządu.

– W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10% wzrost zarówno w kraju, jak i zagranicą – mówił Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński w odniesieniu do tegorocznych osiągnięć Spółki. Następnie zaprezentowano plany na przyszłość przedstawiając projekt nowych sorterów w budowanym w Zakroczymiu nowym centrum logistycznym. – Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego – informował założyciel Inter Cars SA Krzysztof Oleksowicz. – To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku.

Poza planami i przypomnieniem historii poruszone zostały również kwestie idei przyświecającej funkcjonowaniu Spółki.

Przyszłość warsztatów i targowe atrakcje

W piątek odbył się również panel dyskusyjny na stanowisku firmy Castrol. Przedstawiciele firm Inter Cars SA (Krzysztof Oleksowicz), Castrol oraz Bosch, a także właściciele dwóch dużych warsztatów niezrzeszonych, dyskutowali o przyszłości tzw. niezależnych warsztatów samochodowych. Przedstawiono wyniki badań i dywagowano, w jaki sposób rozwinie się przyszłość tego typu instytucji oraz jak poprawić obsługę klienta sprawiając, by został stałym klientem.

W sobotę i niedzielę na Targach pojawili się klienci Inter Cars SA. Byli to w większości przedstawiciele warsztatów, a także osoby związane z branżą. To właśnie dla nich wystawcy przygotowali szereg szkoleń oraz atrakcji, aby zainteresować ich swoją ofertą. Nie zabrakło również miejsc, w których można było prowadzić rozmowy biznesowe.

Czytaj również:  Cyberwojna trwa. Orężem są nie tylko wirusy i ataki hakerów, lecz także kampanie dezinformacyjne

Strefa Ciężka

Podczas tegorocznych targów, po raz pierwszy przygotowano osobną halę wystawową poświęconą rynkowi ciężarowemu. Spotkali się w niej dostawcy części do pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep oraz wszystkie działy Inter Cars dedykowane temu obszarowi. Nie zabrakło także firmy Feber – producenta pojazdów i sieci Q-Service Truck. Spotkania w Strefie Ciężkiej miały charakter partnerskich rozmów, ale też czysto biznesowych. Odwiedzających przyciągały nowości rynkowe oraz zapowiedzi wprowadzanych rozwiązań. W pobliżu hali ustawiono dwie widowiskowe ciężarówki Show Car, w których odbywały się bezpłatne szkolenia. Strefa Ciężka przypadła do gustu odwiedzającym ją gościom. Klienci z rynku ciężarowego poczuli się docenieni. Zyskali również zapewnienie, że Inter Cars będzie sukcesywnie poszerzał swoją ofertę w tym segmencie.

Motorsport i adrenalina