Arval Service Lease Polska z tytułem Lidera Elektromobilności 2020

Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska
• Robert Antczak, Wiceprzewodniczący KW ZPL, Prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Dyrektor Generalny Arval Polska

Firma Arval Service Lease Polska z grupy BNP Paribas została wyróżniona tytułem Lidera Elektromobilności 2020. Nagroda przyznawana jest na podstawie badania przeprowadzanego przez PwC Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Tegoroczna ceremonia ogłoszenia zwycięzców odbyła się 19 listopada, w pełni wirtualnie, podczas wydarzenia Global e-Mobility Forum 2020.

Nagroda przyznawana jest corocznie, a jej laureatami zostają podmioty szczególnie zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających badanie zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności. Na podstawie nadesłanych ankiet, organizatorzy oceniali m.in. w jaki sposób pandemia Covid-19 wpływa na plany firm, dotyczące inwestycji w elektromobilność, którzy uczestnicy rynku najlepiej odnajdują się w nowej rzeczywistości i w jaki sposób branża automotive może minimalizować negatywne skutki pandemii.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nasze zaangażowanie w rozwój elektromobilności jest nie tylko zauważane, ale także doceniane przez eksperckie gremia. Budowanie społecznej świadomości na temat ekologicznej mobilności jest wpisane w naszą strategię rozwoju biznesu. Jako lider branży car fleet management w Polsce, chcemy pozostać pionierem pozytywnych zmian. Stawiamy sobie ambitne cele – globalna strategia Arval Beyond zakłada, że do 2025 roku co czwarte auto wynajmowane przez Arval będzie zelektryfikowane, co sprawi, że ilość CO2 emitowanego przez zarządzane przez nas floty zmniejszy się o 30%. Biorąc pod uwagę nasze plany zwiększenia floty w Polsce do 100 tys. pojazdów w ciągu pięciu lat, oznacza to, że będziemy zarządzać parkiem 25 tysięcy zelektryfikowanych pojazdów – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

W ciągu ostatniego roku Arval w Polsce systematycznie zwiększał liczbę aut elektrycznych dostępnych w wynajmie i rozwijał ofertę wspierającą rozwój elektromobilności. Od lipca, we współpracy z EVBox, firma dostarcza klientom samochody elektryczne wraz z inteligentnymi ładowarkami. Pakiet, samochód i ładowarka, jest oferowany zgodnie z ideą kompleksowej obsługi one-stop-shop. We wrześniu Arval zorganizował wydarzenie Energy Mix Experience, pierwsze na polskim rynku porównanie tego samego modelu auta (Hyundai Kona) w wersji benzynowej, hybrydowej i elektrycznej. W ramach programu Arval Driving Academy klienci lidera rynku wynajmu długoterminowego pojazdów mogą wziąć udział w specjalnych szkoleniach z jazdy pojazdy elektrycznymi. Kursy prowadzone są we współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara. Firma oferuje też usługi pozwalające w innowacyjny sposób rozwijać mobilność. Arval Bike Lease daje możliwość długoterminowego wynajmu rowerów elektrycznych z pełną obsługą, a Arval Car Sharing to szansa na współdzielenie samochodu elektrycznego wewnątrz firmy. Oprócz tego Arval wspiera klientów w transformacji energetycznej ich flot. Wykorzystuje do tego metodologię SMaRT (Sustainable Mobility and Responsibility Targets, czyli Zrównoważoną Mobilność oraz Odpowiedzialne Cele), która pomaga zmniejszać negatywny wpływ na środowisko i optymalizować wykorzystanie energii.

Arval podejmuje także różnorodne działania komunikacyjne, których celem jest promocja elektromobilności. Raporty i analizy dotyczące rynku EV, w tym m.in. Barometr Flotowy 2020, w kompleksowy sposób przybliżają odbiorcom najistotniejsze trendy rynkowe. Firmowa strona poświęcona elektromobilności (https://www.arval.pl/o-arval/elektromobilnosc) to baza wiedzy i praktycznych porad z zakresu użytkowania pojazdów EV i infrastruktury do ich ładowania, a seria „Pogromcy Elektromobilnych Mitów” rozprawia się ze stereotypami na temat pojazdów elektrycznych poprzez przystępne komentarze eksperckie w mediach.