Maciej Plichta dołączył do Colliers International. Wzmocni zespół ds. nowych technologii

Maciej Plichta, Colliers International
Maciej Plichta, Colliers International

Do Colliers International dołączył Maciej Plichta, który objął stanowisko New Technology Solutions Manager. Do jego obowiązków będzie należało wsparcie firmy oraz jej klientów w doradztwie w zakresie nowych technologii, a także prezentowanie oraz wdrażanie konkretnych rozwiązań. Pod opieką Macieja znajdą się także rozwiązania z zakresu PropTech oferowane przez Colliers m.in. aplikacja do zarządzania biurem Office App i platforma do rezerwacji przestrzeni w coworkach – Colliers Mobility Pass.

– Pandemia zdecydowanie przyspieszyła tempo zmian w zakresie nowych technologii, także w sektorze nieruchomości. Colliers od dawna znajduje się w czołówce branży nieruchomości komercyjnych, a teraz jest wiodącym graczem, który wspiera rozwój PropTechu. Cieszę się, że mogę stać się jego częścią i wraz z moimi współpracownikami szukać najbardziej innowacyjnych rozwiązań, aby współtworzyć technologiczną przyszłość inteligentnych budynków i środowiska pracy – mówi Maciej Plichta, New Technology Solutions Manager w Colliers International.

– Dołączenie Macieja do zespołu jest kontynuacją naszej strategii, w ramach której skupiamy się m.in. na wyszukiwaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla naszych klientów. Tylko w tym roku wprowadziliśmy do oferty dwa rozwiązania wspierające funkcjonowanie firm w nowej rzeczywistości – aplikację Office App, która dzięki 70 funkcjonalnościom, takim jak: mobilny dostęp do budynku i nawigacja po nim, smart parking czy wirtualna recepcja pomaga zarządzać powierzchnią biurową oraz Colliers Mobility Pass – pierwszą w Polsce platformę dającą dostęp do ponad 5000 coworków na świecie, w tym do ponad 60 w naszym kraju. Wiedza i doświadczenie, które Maciej wnosi do Colliers pozwolą nam jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję w obszarze PropTech – mówi Sylwia Pędzińska, senior partner, odpowiedzialna za obszar Innovation & Knowledge w Colliers International.

Maciej jest specjalistą w dziedzinie innowacji i inwestycji w startupy. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie venture capital, rozwoju biznesu, a także doradztwa w ramach zróżnicowanych projektów. Przed dołączeniem do Colliers pracował m.in. w innogy Innovation Hub, gdzie  zajmował się głównie tematyką PropTech i ConsTech. Do jego zadań należało również aktywne poszukiwanie innowacyjnych technologii odpowiadających na wyzwania sektora nieruchomości w startupowych ekosystemach w Europie i Izraelu. Nawiązywał również współpracę pomiędzy wybranymi startupami a klientami i partnerami z branży nieruchomości, co doprowadziło do wdrożenia nowych technologii w środowisku biznesowym. Jako inwestor venture capital Maciej pozyskiwał startupy technologiczne i realizował transakcje inwestycyjne. Ponadto był aktywnym członkiem sceny technologicznej i startupowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, mentorem globalnych i regionalnych programów akceleracyjnych, a także zasiadał w jury wielu konkursów skierowanych do startupów.

Maciej uzyskał tytuł magistra na wydziale finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest posiadaczem jednego z najbardziej prestiżowych certyfikatów w świecie finansów – Chartered Financial Analyst (CFA). Czynnie udziela się również w polskim stowarzyszeniu CFA Society Poland.