Bain & Co. po raz trzeci wybrany najlepszym doradcą strategicznym funduszy PE w Polsce

Jacek Poświata
Jacek Poświata, Partner Zarządzający Bain & Company Poland/CEE

Bain & Company, międzynarodowa firma konsultingowa, po raz trzeci została uznana za najlepszego Doradcę Strategicznego i Komercyjnego funduszy private equity przez członków Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Nagrody przyznawane są od 2018 roku i promują najwyższe standardy w branży private equity i venture capital oraz wkład tych inwestorów w rozwój polskich spółek.

W 2020 roku warszawskie biuro Bain & Company doradzało przy 40 projektach dla inwestorów private equity i ich spółek portfelowych, z czego około 20 dotyczyło rynku krajowego. Konsultanci pracowali przy największych realizowanych i planowanych transakcjach w Polsce, których łączna wartość szacowana jest na ponad 10 mld euro. Zespół Bain & Company wspierał fundusze PE w projektach due diligence i pomagał przedsiębiorstwom należącym do funduszy PE w budowie ich wartości, zarówno przez wsparcie strategii wzrostu, jak i zwiększanie poziomu rentowności.

To był rok pełen niepewności. Branży PE/VC udało się jednak zrealizować wiele interesujących transakcji. Fundusze poświęciły też dużo uwagi inicjatywom realizowanym wewnątrz spółek portfelowych. Ogromnie cieszy nas ta nagroda. W imieniu naszego zespołu dziękuję klientom za powierzone nam zaufanie – powiedział Jacek Poświata, Partner Zarządzający Bain Poland & CEE.

Nagrody PSIK mają na celu uhonorowanie zarządzających funduszami oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku PE i VC oraz działalność społeczną. O wyborze finalistów w konkursie decyduje niezależne jury, a laureaci w poszczególnych kategoriach zostają wyłonieni w drodze głosowania środowiska zrzeszonego w PSIK. We wcześniejszych edycjach konkursu Bain & Company zyskał uznanie najlepszego doradcy strategicznego w 2018 i 2020 roku.

W ostatnich miesiącach obserwujemy znaczne ożywienie na rynku private equity. Rośnie optymizm wśród inwestorów i ich zainteresowanie polskim rynkiem. Przewidujemy, że wraz ze stabilizowaniem się sytuacji gospodarczej, fundusze private equity dalej zwiększać będą swoją aktywność na krajowym rynku zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających – dodał Jacek Poświata.