Colas Polska (Bouygues) przejęła część aktywów Skanska

biuro konferencja

CRIDO Legal doradzało Colas Polska, będącemu członkiem grupy Bouygues, w przejęciu m.in. 11 wytwórni mas bitumicznych od Skanska. Transakcja umożliwi Colas prowadzenie działalności na terenie całej Polski. Wartość transakcji to ok. 120 mln PLN.

Jest to jedna z największych transakcji na rynku budowy dróg i autostrad ostatnich lat. Poza 11 wytwórniami mas bitumicznych Colas przejął również inne aktywa, w tym ponad 130 maszyn budowlanych oraz ok. 330 pracowników operacyjnych i 20 zespołów zajmujących się układaniem mas bitumicznych.

Kancelaria CRIDO Legal była zaangażowana w proces od samego początku, tj. od negocjacji wstępnych warunków, poprzez badanie due diligence, sporządzenie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po  zakończenia transakcji.

Przejęte składniki majątkowe Skanska o wartości ponad 120 mln PLN znajdują się w 11 największych miastach w Polsce. Transakcja umożliwi Colas, który od ponad 20 lat prowadzi działalność w zachodniej części kraju, na rozszerzenie działalności na całą Polskę.

Ze strony CRIDO Legal zespołem prawników doradzających przy transakcji kierował Mateusz Rogoziński (partner działu M&A), zaś w negocjacje dokumentacji zaangażowana była Magdalena Purol (associate) przy wsparciu Dominiki Mazur (prawnik) i Michała Furgalskiego (associate). Zespołem podatkowym CRIDO kierował Paweł Toński (partner zarządzający w dziale podatkowym).

Transakcje na rynku budowlanym stają się faktem. Konsolidacja jest nieunikniona, a wynika m.in. z coraz większych kosztów działalności i braku odpowiednich pracowników. Małe i średnie firmy jak również te większe, będą coraz części przedmiotem przejęć przez dużych graczy. Transakcja przeprowadzona dla Colas jest jedną z największych w ostatnim czasie na rynku budowy dróg i autostrad. Długofalowo pozwoli ona naszemu Klientowi na prowadzenie działalności na terenie całego kraju – komentuje Mateusz Rogoziński, partner w CRIDO Legal.