Colliers International reprezentuje europejskiego giganta obuwniczego

Prologis Park Wrocław

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentowała Grupę Deichmann w renegocjacji umowy najmu 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowych w centrum Prologis Park Wrocław III oraz ekspansji o dodatkowe 7 tys. mkw.

Prologis Park Wrocław III to jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych Wrocławia. Położenie tuż przy obwodnicy Wrocławia oraz autostradzie A4, do tego w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska sprawia, że jest on atrakcyjnym miejscem dystrybucji na Polskę oraz całą Europę. Zastosowane w parku rozwiązania, jak system smart metering do zdalnego odczytu mediów, zapewniają efektywność operacyjną i oszczędności.

– Nasi klienci otrzymują do dyspozycji nie tylko powierzchnie w kluczowych lokalizacjach, ale także zespół zarządców nieruchomości zapewniający im wsparcie w codziennych działaniach. Każde przedłużenie umowy to dla nas dowód, że szeroki zakres usług i partnerskie podejście sprawdza się w oczach naszych klientów. To ogromna satysfakcja, gdy ich pozytywne doświadczenia sprawiają, że chcą zostać z nami na kolejne lata – podkreśla Magdalena Kostjan, Senior Leasing Manager Prologis.

Grupa Deichmann to największa firma obuwnicza pochodząca z Europy, która istnieje na rynku od ponad 100 lat. Oprócz rodzimych Niemiec, firma jest obecna w 26 europejskich państwach, a także w Chinach, USA oraz ZEA. Mimo bycia liderem na europejskim rynku obuwniczym, Deichmann pozostaje wierny swojemu pierwotnemu założeniu, by rozwijać się wyłącznie z własnych środków i nie wchodzić na giełdy i rynki finansowe. Wszystkie sklepy są własnością grupy. Deichmann to odpowiedzialny partner biznesowy zainteresowany długotrwałym najmem.

– Decyzja o zwiększeniu powierzchni magazynowej jest nierozerwalnie związana z rozwojem obszaru e-commerce oraz otwarciem kolejnych salonów sprzedaży Deichmann w krajach bałtyckich. Nie mniej istotna pozostaje możliwość podjęcia kolejnych kroków w kierunku automatyzacji procesów magazynowych we wrocławskim centrum dystrybucyjnym – mówi Marcin Musielak, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Deichmann odpowiedzialny za logistykę w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

– Decyzją o przedłużeniu umowy najmu oraz powiększeniu powierzchni operacyjnej w Prologis Park Wrocław III firma Deichmann potwierdziła, że dobrze zaplanowane, strategiczne działania, w długim okresie przynoszą korzyści, nawet w tak trudnych i nieprzewidywalnych warunkach – mówi Maciej Cieliczko, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.

W ostatnich miesiącach, mimo izolacji spowodowanej pandemią COVID-19, eksperci z Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International doradzali w 19 transakcjach najmu na łączną powierzchnię 200 tys. mkw.