Cornerstone & Oaktree przejmują od grupy Work Service spółkę IT Kontrakt

0
umowa kontrakt

Fundusze zarządzane przez Cornerstone Partners oraz Oaktree Capital Management, L.P. (“Oaktree”) zawarły umowę nabycia spółki IT Kontrakt Sp. z o.o. (“ITKontrakt”) od Work Service S.A. (“Grupa WS”).

Przedwstępna umowa sprzedaży została zawarta w dniu 31 marca 2017 roku. Sprzedającym jest Work Service S.A., a kupującym Cornerstone Partners działający wspólnie z Oaktree’s European Principal Group. Wykonanie umowy jest zależne od uzyskania niezbędnych zgód, w tym przede wszystkim, zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

ITKontrakt zajmuje się budowaniem specjalistycznych zespołów IT do obsługi dużych projektów informatycznych. Spółka jest liderem na rynku usług outsourcingu IT
w Polsce, oferując zarówno usługi outsourcingu specjalistów IT jak również zarządzanie projektami, ich rozwój oraz testowanie oprogramowania. ITKontrakt jest partnerem wiodących przedsiębiorstw z sektora farmaceutycznego, bankowości i instytucji finansowych, telekomunikacji oraz motoryzacji.

Od ponad 13 lat, ITKontrakt dynamicznie rozwija się na polskim rynku, a ostatnio rozpoczął również działalność w krajach EU oraz w Malezji. W chwili obecnej firma zatrudnia ponad 1,300 specjalistów IT.

Największą siłą naszej firmy jest kompetentny zespół doświadczonych specjalistów, dostarczających usługi najwyższej jakości dla naszych partnerów. W ciągu ostatnich lat ITKontrakt rozwijał się bardzo dynamicznie i mamy nadzieję, że obecna transakcja Cornerstone Parnerts i Oaktree otwiera dla nas nowe możliwości dalszego wzrostu zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych” – mówią Leszek Kowalczykiewicz, Prezes Zarządu ITKontrakt i Tomasz Pyrak, Vice Prezes ITKontrakt.

Polski rynek outsourcingu procesów IT jest dzisiaj na etapie znaczących zmian strukturalnych, w wyniku dynamicznego wzrostu sektora usług wsparcia dla biznesu w naszym kraju. Dzięki inwestycji w ITKontrakt będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w tym wzroście.” – podkreśla Maciej Dyjas, Partner Zarządzający Cornerstone Partners.

“Obecna transakcja, łącznie z zakupem ProService – lidera rynku nowoczesnych usług dla firm finansowych – dokonanym w marcu zeszłego roku, jest kolejnym wspólnym z Oaktree krokiem w celu zbudowania platformy outsourcingowej dedykowanej obsłudze szybko rosnących sektorów gospodarki.” – dodaje Przemysław Krych, założyciel i Partner Zarządzający Cornerstone Partners.

“Głęboko wierzymy, że dzięki naszemu międzynarodowemu doświadczeniu, jako nowi udziałowcy ITKontrakt, będziemy w stanie bardziej pomagać firmie w zrozumieniu zmieniających się potrzeb jej partnerów i wspierać jej dalszy rozwój, zarówno na międzynarodowych jak i polskim rynku”, mówi Karim Khairallah, Dyrektor Zarządzający Oaktree’s European Principal Group.

Po nabyciu ProService, jest to druga wspólna transakcja Cornerstone Partners
i Oaktree’s European Principal Group w Polsce. Cornerstone Partners jest wyłącznym przedstawicielem Oaktree’s European Principal Group w poszukiwaniu
i zarządzaniu inwestycjami w Polsce I innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Cornerstone Partners i Oaktree’s European Principal Group wspólnie inwestują
w przedsięwzięcia typu private equity w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej
z nastawieniem na wspieranie doświadczonych zespołów managerów w dalszym rozwoju przedsiębiorstw.