Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego? Zastanawiasz się, jakie masz szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej? Sprawdź, czy w 2019 roku banki równie chętnie udzielają wsparcia finansowego.

Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK), ponad 15 mln Polaków ma czynny kredyt lub pożyczkę zaciągnięte w banku, SKOK-u lub firmie pożyczkowej. Chociaż część kredytobiorców nie spłaca zobowiązania w terminie, nie zniechęca to banków do udzielania kredytów. Tego rodzaju wsparcie finansowe nadal jest łatwo dostępne – można się o tym przekonać, wchodząc na stronę https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy z możliwością przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel może ubiegać się każdy. Nie wszyscy jednak otrzymają pozytywną decyzję wydaną przez bank. Trzeba bowiem spełnić kilka kryteriów, m.in. związanych z:

  • osiąganiem stałego dochodu,
  • zatrudnieniem na jedną z form umów akceptowalnych przez instytucję,
  • wykazywaniem odpowiedniej zdolności kredytowej
  • dobrą historią kredytową w BIK oraz innych bazach.

Istotną rolę spełnia także kryterium wiekowe – kredytobiorca musi być pełnoletni, aczkolwiek czasami wsparcie finansowe udzielane jest osobom, które ukończyły 21 rok życia.

Warto przy tym podkreślić, że nie wszystkie banki wymagają dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu. Upraszcza to znacząco procedury i sprawia, że ubieganie się o kredyt gotówkowy jest znacznie łatwiejsze.

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Procedura przyznawania kredytu gotówkowego nie jest skomplikowana. Opiera się o uproszczone formalności, co znacznie skraca ścieżkę kredytową. Wystarczy złożyć stosowny wniosek, a następnie przedstawić wymagane dokumenty – często wystarczy tylko oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów albo wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Potem nie pozostaje nic innego, jak czekać na decyzję kredytową i wypłatę środków.

Potrzebujesz gotówki? Porównaj dostępne oferty

Kredyt kredytowi nierówny, dlatego wybór przypadkowej oferty może sporo kosztować. Jeśli zatem liczyć na atrakcyjne warunki finansowe, porównaj dostępne możliwości. Z pomocą przychodzi internetowy kalkulator dostępny np. pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-gotowkowy/.

Zestawiając oferty, weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie. Istotną rolę odgrywają m.in. takie parametry jak: RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), całkowita kwota do spłaty, maksymalna kwota kredytu, możliwy okres kredytowania, warunki przyznawania zobowiązania.