David Tang nowym Prezesem Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii

0

Huawei poinformował, że w lipcu br. David Tang zastąpił Jim Lu na stanowisku Prezesa Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

David Tang, Prezes Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii
David Tang, Prezes Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii

David Tang dołączył do firmy Huawei w 1995 roku, gdzie początkowo odpowiadał za produkty do rozwiązań sieciowych. W ciągu dwóch lat awansował na Dyrektora działu produktów IP.  Od 2001 roku David Tang  pracował w Wenezueli, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Technicznej. W latach 2003-2009 zarządzał oddziałami Huawei w Portugalii i Hiszpanii. Kolejnym krokiem w jego karierze było objęcie stanowiska Wiceprezesa Regionu Europy Zachodniej. David Tang  posiada bogate doświadczenie i wiedzę o rynku telekomunikacyjnym, które zdobył podczas pełnienia funkcji Prezesa Sprzedaży Globalnej w grupie biznesowej Carrier.

Na stanowisku Prezesa Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii, będzie odpowiedzialny za rozwój nowych biznesów oraz zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowymi firmy – Carrier, Enterprise i Consumer.

Bardzo cieszę się z objęcia nowego stanowiska. Region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawii, a w szczególności Polska ma ogromny potencjał i daleko idące perspektywy. Jestem przekonany, że czeka nas tu wiele możliwości. Z pewnością będzie to okres nieustannych wyzwań, ale też i wielu sukcesów – mówi David Tang, Prezes Huawei Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

Czytaj również:  Konsumenci oczekują cyfrowych technologii działających w intuicyjny sposób