Deloitte: CCC i LPP laureatami tegorocznej nagrody „Index of Success”

0

Firma CCC została laureatem tegorocznej nagrody „Index of Success”, przyznawanej dla najlepszych firm w regionie Europy Środkowej w 2015 roku. Do nagrody nominowane są firmy z rankingu „CE TOP 500”. Polska spółka została doceniona za dynamiczny wzrost i ekspansję zagraniczną. Nagroda specjalna „Best of the Decade” z okazji dziesięciolecia rankingu została przyznana firmie LPP, która w ciągu ostatniej dekady osiągała ponadprzeciętne wyniki finansowe. Nagrodę wręczaną przez firmę doradczą Deloitte oraz dziennik „Rzeczpospolita” laureaci odebrali podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Indeks 30 najlepszych firm Europy Środkowej za 2015 rok polepszył się o 4 proc. w porównaniu do roku 2014.

Firma CCC jest liderem na rynku sprzedaży obuwia w Europie Środkowej. „Kapituła nagrody doceniła spółkę CCC za dynamiczny wzrost przychodów i udaną ekspansję zagraniczną. Pod koniec roku 2015 sieć liczyła 773 sklepy działające łącznie w 16 krajach. Przychody grupy CCC rosną bardzo dynamicznie. W 2013 roku wynosiły one 1,6 mld zł, a w 2015 roku było to już o siedemset milionów więcej” – wyjaśnia Tomasz Ochrymowicz, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Finansowego Deloitte.

Firma CCC zatrudnia w Polsce 6 tys. ludzi i kolejne 4 tys. osób w krajach, w których prowadzi działalność.

„Nagroda Index of Success to wyróżnienie dla całej Grupy CCC za ciężką pracę, wytrwałość, upór i konsekwencję w działaniu. Jest to również motywacja do dalszych działań na rzecz wzrostu wartości dla naszych akcjonariuszy. Wyróżnienie z jednej strony jest oznaką sukcesu, z drugiej zaś motorem napędzającym do działania i podejmowania nowych wyzwań” – mówi Piotr Nowjalis, Wiceprezes Zarządu CCC. „Nagroda ta pokazuje, że spółka CCC jest pozytywnie postrzegana nie tylko na rynku krajowym ale i zagranicznym, gdzie również cieszy się coraz większym powodzeniem. Index of Success to duma i podziękowanie za ciężką pracę, ale i oznaka, że CCC jest chętnie wybieraną marką, cieszącą się zaufaniem. To zaszczyt zostać wyróżnionym i poczuć się jednym z najlepszych. Obiecujemy, że zrobimy wszystko by Spółka CCC rozwijała się, osiągała coraz to lepsze wyniki i dostarczała nam wszystkim powodów do dumy” – dodaje.

Czytaj również:  Polacy wymieniają telewizor średnio co sześć lat. Kupują coraz większe i droższe