Długoterminowy wynajem auta – nowy samochód na wyciągnięcie ręki

leasing dlugoterminowy wynajem samochodu

Jeśli chcesz jeździć nowym samochodem, nie musisz od razu decydować się na jego zakup. Możesz wybrać inną formę finansowania np. leasing, albo najem długoterminowy. To drugie rozwiązanie sprawia, że nowy samochód jest na wyciągnięcie ręki! Na czym polega wynajem długoterminowy nowego auta? Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy auta to sposób finansowania pojazdu, który polega na wydzierżawieniu samochodu na wskazany w umowie okres. Osoba, która zdecyduje się na wynajem, jest zobowiązana do comiesięcznego opłacania rat w określonej, stałej kwocie. Dzięki temu, może dysponować autem tak, jakby była jego prawowitym właścicielem. Trzeba jednak pamiętać, że właścicielem auta pozostaje firma wynajmująca.

Wysokość rat, będzie uzależniona od modelu pojazdu oraz jego parametrów. Warto dodać, że wszelkie koszty związane z eksploatacją samochodu są zawarte w racie, mowa tu np. o ubezpieczeniu auta czy przeglądach. Tym samym, na wynajmującym spoczywają jedynie koszty związane np. z zakupem paliwa, czy wizytą w myjni.

Na czym polega wynajem długoterminowy nowego auta?

Jak zacząć korzystać z wynajmu długoterminowego nowego samochodu? Najpierw trzeba dopełnić kilku formalności. W większości firm, procedury wyglądają podobnie. Konieczne jest zawarcie umowy między wynajmującym a firmą, która jest właścicielem auta. Najważniejsze kwestie, jakie powinny znaleźć się w takiej umowie to:

  • okres trwania umowy – umowy na wynajem długoterminowy auta najczęściej są podpisywane na okres od 12 do 48 miesięcy,
  • wysokość raty wraz z opisem, co obejmuje – wysokość comiesięcznej raty jest stała dla całego okresu wynajmu. Zawsze warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje rata, najczęściej to: ubezpieczenie OC/AC, wymiana opon czy serwis samochodu,
  • limit kilometrów – klient z góry ustala, jaką ilość kilometrów zamierza przejechać w ciągu roku, to również ma wpływ na wysokość raty.

Po podpisaniu umowy, wynajmujący musi jeszcze opłacić opłatę wstępną, a potem może już korzystać z pojazdu. Co dzieje się, gdy umowa wynajmu długoterminowego samochodu wygasa? Wynajmujący ma możliwość wykupu auta. Może również zdecydować się na wynajem innego, nowszego modelu samochodu.

Wynajem długoterminowy w Automarket – na czym polega?

Z wynajmu długoterminowego auta można skorzystać m.in. za pośrednictwem Automarket. Jak to zrobić?

  1. Wybierz model samochodu

Na początku wybierasz interesujący Cię model samochodu. Do wyboru są auta niemal z każdego segmentu: od kompaktowych samochodów, przez auta rodzinne aż po modele klasy premium.

2. Wybierz okres najmu i oszacuj ilość kilometrów

Musisz zdecydować, na jak długo chcesz zawrzeć umowę, czyli korzystać z samochodu. Później musisz również oszacować liczbę kilometrów, jaką planujesz przejechać autem w ciągu roku. Na podstawie tych danych zostanie wyliczona miesięczna rata wynajmu auta.

3. Wybierz pakiet wynajmu

W ramach wybranego pakietu, wynajmujący może otrzymać obsługę samochodu, czyli np. ubezpieczenie, przeglądy, naprawy, wymianę opon itp.

4. Zdecyduj, co dalej

Po zakończeniu umowy, klient decyduje, czy chce taką umowę przedłużyć. Może również wykupić auto lub podpisać nową umowę na wynajem nowszego modelu samochodu.

Wynajem długoterminowy auta – dlaczego warto z niego skorzystać?

Zastanawiasz się nad wynajmem długoterminowym nowego samochodu? Poznaj zalety tego rozwiązania.

  • Z góry określone koszty

Koszty, jakie ponosi klient z tytułu wynajmowania auta, są określone z góry – to comiesięczna rata wynajmu, w stałej kwocie. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu paliwa. Natomiast wynajmujący nie musi ponosić kosztów np. ubezpieczenia samochodu czy serwisowania auta – te opłaty spoczywają na firmie wynajmującej auto.

  • Niskie raty

Wysokość comiesięcznej raty jest porównywalna z wysokością raty leasingu lub kredytu. Jednak w porównaniu do kredytu, wynajem jest zwykle krótszym zobowiązaniem (umowa najczęściej jest podpisywana na rok lub dwa lata).

  • Szeroki wybór aut

Dostępność nowych aut przeznaczonych na wynajem długoterminowy jest bardzo szeroka. Można wybierać spośród modeli kompaktowych, rodzinnych, a także aut klasy premium.

  • Powszechność rozwiązania

Wynajem długoterminowy jest dostępny dla większości pełnoletnich osób, które mają zarobki, umożliwiające im regularną spłatę rat. Osoby, które chcą skorzystać z tej formy finansowania auta, nie przechodzą aż tak szczegółowej weryfikacji jak np. ci, którzy chcą wziąć kredyt lub skorzystać z leasingu.

  • Korzystne warunki dla firm

W przypadku, gdy z najmu korzysta osoba, która ma firmę, comiesięczne raty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

  • Dodatkowe możliwości

Po zakończeniu umowy, klient może ja przedłużyć, wykupić wynajmowany samochód lub podpisać umowę na wynajem nowego modelu.

Podsumowując: wynajem długoterminowy nowego auta to rozwiązanie dla tych, którzy chcą jeździć nowym samochodem, ale nie chcą go kupować. Wynajem auta jest dostępny dla większości pełnoletnich osób, bez zbędnych formalności. Po zakończeniu umowy, można zawrzeć kolejną i wybrać inny, nowszy model auta.