DocData Fulfilment Solutions sp. z o.o wykorzystuje potencjał najszybciej rozwijającego się na kontynencie rynku handlu internetowego i wzmacnia swoją obecność w Polsce

Prologis Błonie

Firma właśnie podpisała umowę na najem 4 315 mkw powierzchni
 magazynowej oraz 400 mkw powierzchni biurowej z Prologis Park Błonie i we wrześniu 2015 wprowadzi się do nowej siedziby. Najemcę w procesie poszukiwań odpowiedniego obiektu oraz negocjacji umowy reprezentowała międzynarodowa firma doradcza BNP Paribas Real Estate Poland.Prologis Błonie

„Celem strategicznym było wyselekcjonowanie lokalizacji, która spełniałaby wieloaspektowe wymagania i długoterminowe plany naszego klienta. Ponieważ jest to pierwszy magazyn klasy A Docdaty w Polsce, specjalnie na potrzeby tej transakcji przeprowadziliśmy nie tylko szczegółową analizę obiektów, ale również ich mikroekonomicznego otoczenia. Wśród parametrów wyboru znalazły się m.in.: dostępność siły roboczej, kosztów pracy, poziom bezrobocia, bliskość głównych rynków i możliwość ekspansji.” – komentuje Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Docdata Fulfilment Solutions Sp. z o.o. to polski oddział holenderskiej firmy DOCDATA N.V., wiodącego w Europie dostawcy usług dla sprzedawców internetowych, oferującego  kompleksową obsługę procesów logistycznych. Potrzeba powiększenia struktur w Polsce pojawiła się wraz z rozpoczęciem współpracy z z najbardziej wpływowym graczem krajowego rynku, Grupą Allegro. W ramach uzgodnionego partnerstwa od 1 października 2015 Docdata będzie zajmować się kompleksową obsługą procesów logistycznych Grupy Allegro, w tym po raz pierwszy na terenie Polski świadczeniem usługi fulfilment.  Kontrakt z Allegro to kolejny krok milowy na drodze rozwoju firmy w Polsce. Ponieważ przesięwzięcie będzie realizowane w okolicach Warszawy, oznacza to także, że firma rozszerza swoje usługi dla e-commerce jeszcze dalej na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie do klientów Docdaty należą m. in. Zalando, brands4friends czy ASOS, na zlecenie których wysyłanych jest ponad 250 tys. artykułów dziennie na terenie Europy.

W zarządzaniu naszymi jakościowymi procesami zależy nam na świadczeniu najwyższego standardu usług i doborze partnerów o najlepszych kwalifikacjach. Doceniamy ogrom pracy wykonany przez naszego doradcę BNP Paribas Real Estate Poland, dzięki której otrzymaliśmy przekrojową, wieloaspektową analizę rynku. Umożliwiła nam ona podjęcie najtrafnijszej decyzji na drodze realizacji dynamicznej ekspansji w Polsce i zawarcie umowy z Prologis.” – mówi  Stefan Van Hoof, Managing Director, DocData Fulfilment Solutions sp. z o.o.

Prologis Park Błonie to obiekt lokalizowany w centralnej Polsce, nieopodal stolicy Polski, umożliwiający szybkie połączenie ze wszystkimi polskimi oraz paneuropejskimi trasami transportowymi. Położony jest w odległości 25 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, co umożliwia dystrybucję towarów w samej Warszawie, jak i w całej aglomeracji. Centrum leży przy drodze E30/DK92, łączącej Europę Zachodnią i Wschodnią, zaledwie 8 kilometrów od nowo otwartej autostrady A2 łączącej Warszawę z Berlinem, 40 kilometrów od międzynarodowego lotniska Okęcie i 38 kilometrów od lotniska Modlin.

Prologis Park Błonie to centrum dystrybucyjne składające się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 152 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej. Oprócz wyposażonych w nowoczesne rozwiązania techniczne magazynów na terenie parku znajdują się liczne miejsca parkingowe i przestronne place manewrowe dla pojazdów ciężarowych, a całość jest strzeżona całodobowo. Centrum spełnia wszystkie wymagania współczesnych użytkowników obiektów dystrybucyjnych.

„Wysokiej jakości obiekty dystrybucyjne, profesjonalne usługi zarządzania oraz proaktywne podejście do budowania relacji z klientami to standardy Prologis obowiązujące na każdym rynku. Cieszymy się, że DocData Fulfilment Solutions, z którą współpracujemy na rynku holenderskim, doceniła nasze wartości i zdecydowała się na wynajem naszej powierzchni także w Polsce. Doskonała lokalizacja oraz możliwość dalszego rozwoju na terenie Prologis Park Błonie zdecydowały o wyborze tego kompleksu” – powiedziała Kamila Pruk, Leasing Manager Prologis w Polsce.

Prologis jest wiodącym dostawcą i zarządcą powierzchni magazynowych w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii oferującym ponad 4,3 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanych w 43 parkach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako lider wśród deweloperów nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce obsługuje zarówno lokalnych, jak i globalnych klientów, udostępniając im ponad 2.2 miliona metrów kwadratowych powierzchni w całym kraju.