Bardzo ważnym krokiem w rozwoju biznesu jest ekspansja międzynarodowa. Udana jest wielkim sukcesem i powodem do zawodowej dumy. Obecnie Europa Środkowo- Wschodnia jest jednym z najciekawszych obszarów gospodarczych. Ale wejście na rynek zagraniczny nie jest takie proste. Jak się na niego dostać? O czym pamiętać?

Europa Środkowo-Wschodnia – korzyści

Europa Środkowo-Wschodnia to jeden z najszybciej rozrastających się rynków na świecie. Zapewnia firmom możliwości biznesowe we wszystkich właściwie sektorach przemysłu.

Wejście ze swoim przedsiębiorstwem na ten teren wiąże się z licznymi korzyściami. Oferuje on dostęp do sporych rynków wewnętrznych, w dalszym ciągu atrakcyjny system podatkowy i korzystne warunki rozliczeniowe.

Region rośnie znacznie szybciej niż dojrzałe rynki Europy Zachodniej. To jeden z motorów wzrostu gospodarki Unii Europejskiej. Według Grupy Banku Światowego, Czechy, Węgry, Polska, Rumunia i Słowacja będą nadal jednymi z najszybciej rozwijających się gospodarek w UE w nadchodzących latach.

Wszystko to sprawia, że ekspansja na rynki zagraniczne Europy Środkowo-Wschodniej jest świetnym pomysłem biznesowym.

Jak to zrobić?

Niestety, cały proces ekspansji międzynarodowej nie jest łatwy. Wymaga sporej wiedzy, przygotowań i wielu godzin spędzonych przy spełnianiu lokalnych obowiązków administracyjnych.

Dlatego dobrze zlecić tę operację specjalistom,  którzy dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom spowodują, że nie będziemy musieli angażować się w kolejne jej etapy.

Jedną z wiodących firm jest TMF Group, która zatrudnia najlepszych ekspertów z branży. Zorientowani w lokalnym prawie i przepisach pomogą bezproblemowo uporać się z wyzwaniami wejścia na rynek zagraniczny.

Gdzie szukać wsparcia?

Specjalnie na tę okazję TMF Group stworzyła unikalny projekt QuickStart. Z jego pomocą utworzona zostanie struktura organizacyjna firmy klienta. TMF Group zadba o poprawne  naliczenie wynagrodzeń pracowników zgodnie z lokalnymi przepisami, zapewni też zgodność procesów księgowych i podatkowych z lokalnym prawem przy jednoczesnym zachowaniu systemów raportowania klienta, podpowie jak dostosowywać się na bieżąco do często skomplikowanych zmian regulacyjnych w  regionie. Ponadto TMF Group posiada gotowe, zarejestrowane spółki w poszczególnych krajach umożliwiające wejście na rynek praktycznie z dnia na dzień.

TMF Group ma ponad 25-letnie doświadczenie w Europie Środkowo-Wschodniej i prowadzi działalność w praktycznie wszystkich krajach tego regionu. Dzięki pomocy doświadczonych specjalistów z TMF Group będziemy mogli powiększać swój biznes i cieszyć się działalnością poza granicami naszego kraju.