Ericsson i SAP ogłaszają rozwiązanie w dziedzinie zarządzania mobilnością dla firm

cloud computing

Ericsson ogłosił współpracę z SAP SE mającą na celu dostarczanie chmurowych rozwiązań sieciowych, które zapewniają użytkownikom bezpieczny dostęp do aplikacji i treści biznesowych na urządzeniach mobilnych. Na rosnącym rynku zarządzania mobilnością dla firm (EMM – Enterprise Mobility Management), który według szacunków osiągnie 2,1 miliarda dolarów do roku 2016 (Radicati Group), to wspólne przedsięwzięcie pomoże przedsiębiorstwom ze wszystkich branż lepiej zarządzać i zapewnić odpowiednią wydajność organizacji i pracowników. Ericsson będzie oferował SAP® Mobile Secure, pakiet rozwiązań chmurowych połączonych z ofertą usług zarządzanych IT, powiększając tym samym swoją ofertę usług dostępnych dla ponad 400 operatorów sieci mobilnych.

Oferta łączy możliwości i prostotę SAP Mobile Secure ze stabilnością i skalowalnością oferowaną przez usługi Ericssona zarządzane IT oraz jego możliwościami dostarczania usług użytkownikom. Ericsson zarządza sieciami na całym świecie obsługującymi 60 milionów użytkowników oraz zarządza usługami dla sieci obsługujących kolejny 1 miliard użytkowników.

Dzięki tej ofercie, przedsiębiorstwo dowolnej wielkości może w ciągu kilku minut ulepszyć swoją strategię mobilną za pomocą kompleksowego rozwiązania EMM, które pozwala promować, publikować i konfigurować aplikacje dla wszystkich uczestników – zarówno na urządzeniach zarządzanych jak i niezarządzanych. Gdy pracownicy, partnerzy biznesowi i klienci korzystają z tych aplikacji, komponenty zintegrowanego zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), zarządzania aplikacjami mobilnymi (MAM) i ochrony aplikacji mobilnych zapewniają ochronę danych i cenne analizy, które umożliwiają przedsiębiorstwom stałą optymalizację strategii mobilnych.

„Dzięki ogromnemu doświadczeniu w obszarze bezpieczeństwa usług mobilnych, SAP jest znany z elastyczności ofert dostosowanych do konkretnego przedsięwzięcia – powiedział Per Borgklint, starszy wiceprezes i dyrektor działu Rozwiązań Wspomagających Jednostki Organizacyjne w firmie Ericsson. – To rozwiązanie koncentruje się na wydajności mobilnych pracowników i umożliwi szybkie wdrażanie modelu oprogramowania jako usługę. Stosując ten model możemy obsługiwać zarówno małe przedsiębiorstwa, które nie zawsze posiadają dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa IT oraz spółki z rankingu Fortune 100, które mają większe wymagania i wymagają bardziej indywidualnego podejścia”.

“Gdy operatorzy sieci mobilnych (MNO) zmagają się ze zmieniającymi się wymaganiami firm w zakresie rozwiązań mobilnych, planowane rozwiązanie EMM od Ericssona i SAP umożliwi im szybsze sprostanie tym wymaganiom przy minimalnych kosztach infrastruktury – powiedział Rick Costanzo, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny SAP Mobile Solutions. – Gdy zapotrzebowanie na łączność mobilną rośnie, kontrolowanie kosztów sieci i poszukiwanie innowacji będą kluczowymi czynnikami decydującymi o sukcesie operatorów sieci mobilnych. Dzięki wieloletniej współpracy firmy Ericsson z każdym ważniejszym operatorem telekomunikacyjnym na świecie oraz potwierdzonym kompetencjom SAP w dziedzinie kompleksowych i skalowanych rozwiązań bezpieczeństwa chmurowych sieci mobilnych, to przedsięwzięcie otwiera przed MNO nowe możliwości usług, nowe strumienie dochodowe i możliwość zacieśniania relacji z ich klientami”.

Porozumienie między Ericssonem i SAP zaowocowało rozwiązaniem, które odpowiada na potrzeby współczesnych przedsiębiorstw, które coraz intensywniej korzystają z rozwiązań mobilnych. Co więcej, ma ona na celu udoskonalenie kompleksowych ofert i pozyskanie nowych źródeł dochodu od obecnych klientów.