GalCap Europe wchodzi na polski rynek

Mokotowska Warszawa

Nowy gracz na polskim rynku nieruchomości – GalCap Europe sfinalizował zakup pierwszych aktywów w Polsce. Inwestor nabył od Amhola dwa historyczne budynki biurowe zlokalizowane w centrum Warszawy – Wilcza 46 i Mokotowska 33/35. Strony zadecydowały o nieujawnianiu kwoty transakcji. Kupującemu w transakcji doradzały firmy Savills, Linklaters, Crido i DIL. Sprzedającego reprezentowały firmy Colliers International i MDDP.

Dwa butikowe budynki biurowe położone w południowej części Śródmieścia oferują łącznie 7500 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Do prestiżowego grona najemców nieruchomości należą m.in. Muzeum Historii Polski, Instytut Adama Mickiewicza, Wyższy Urząd Górniczy, a także Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz popularne restauracje, takie jak Bazar Kocha i Nolita, jedne z najbardziej prestiżowych w Warszawie.

GalCap Europe w 2015 roku założyli dr Manfred Wiltschnigg, Marco Kohla i Paul Hallam. Firma inwestuje i zarządza aktywami w Austrii i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Do grona jej klientów należą niemieckie fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, inwestorzy indywidualni oraz fundusze private equity, dla których GalCap Europe pełni rolę lokalnego partnera w danym regionie.

Amhola to międzynarodowy fundusz private equity działający na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Danii. W Polsce firma skupia się na inwestowaniu w nieruchomości biurowe, zlokalizowane w Warszawie w ramach Centralnego Obszaru Biznesu, które posiadają potencjał do przeprowadzenia rewitalizacji i rozbudowy.

„Nabycie obu nieruchomości to dla nas kolejny ważny krok na drodze do zbudowania zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego” – powiedział Marco Kohla, partner zarządzający GalGap Europe. „Prestiżowa lokalizacja oraz ponadczasowy charakter budynków Wilcza 46 i Mokotowska 33/35 znakomicie wpisują się w profil portfela inwestycyjnego, który konsekwentnie budujemy w regionie. Oba aktywa to doskonałe przykłady naszej strategii, opartej o budowanie wartości nieruchomości i skupionej na uznanych obiektach w najbardziej centralnych lokalizacjach, niekoniecznie z zabezpieczonymi długoterminowymi umowami najmu” – dodał.

„Transakcja ta jest znakomitym punktem startowym dla kolejnych inwestycji GalCap Europe w Polsce. Oba budynki znajdują się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w Warszawie, które pozostaną atrakcyjne dla najemców, będąc odporne na wzrost podaży powierzchni biurowej w przyszłości” – powiedział Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills.

„Butikowe i historyczne budynki biurowe zlokalizowane w prestiżowych punktach Warszawy to atrakcyjna nisza, zarówno dla deweloperów jak i instytucjonalnych inwestorów. Podaż tego rodzaju obiektów w Warszawie jest ograniczona i są one wynajęte mniejszym najemcom, których właściciele typowych wielkopowierzchniowych budynków biurowych nie są w stanie przyciągnąć” – dodaje Hubert Iwanicki, Associate Director, dział doradztwa inwestycyjnego w Colliers International.