Grodno rozbudowuje sieć sprzedaży w województwie mazowieckim

0

Spółka Grodno, jeden z dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, zawarła umowę przedwstępną zakupu 100% zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Wartość transakcji przekracza 10% kapitałów własnych, tj. ponad 2,9 mln zł. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta najpóźniej do 31 marca 2015 roku. W wyniku transakcji sieć sprzedaży powiększy się o kolejny punkt w woj. mazowieckim,  co  przełoży się na potencjał 15 mln zł sprzedaży więcej w skali roku.

– Naszym celem jest ciągłe zwiększanie zasięgu naszej działalności poprzez uruchamianie nowych punktów dystrybucyjnych na terenie kraju. Już dziś nasza sieć sprzedaży jest jedną z najbardziej rozwiniętych w kraju. Przejęcie nowej spółki pozwoli nam na dalsze wzmocnienie naszej pozycji w województwie mazowieckim – podsumował akwizycję Andrzej Jurczak, prezes Grodna SA.

Zarząd szacuje, iż w wyniku przejęcia przychody spółki wzrosną rocznie o około 15 mln zł.

Giełdowa spółka posiada obecnie 40 punktów sprzedaży zlokalizowanych w kluczowych polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Najintensywniej Grodno działa w województwie mazowieckim, gdzie od wielu lat jest liderem z 18 punktami dystrybucyjnymi. Punkty sprzedaży zaopatrywane są z nowoczesnego centrum magazynowego zlokalizowanego w Małopolu pod Warszawą.