Hewlett Packard Enterprise i VMware Polska łączą siły, by pomóc firmom w digitalizacji

Bartłomiej Ślawski
Bartłomiej Ślawski

83 proc. CIO z 450 globalnych firm obawia się utraty pracy z powodu opóźnień w cyfryzacji – wynika z badań firmy Couchbase. Wielu ankietowanych jest zdania, że pełna cyfrowa transformacja, w obliczu często sprzecznych wyzwań, to zadanie wręcz niewykonalne. Firmy VMware i HPE łączą swoje rozwiązania technologiczne, by ułatwić szybkie i sprawne wdrażanie innowacji.  

87 proc. z przebadanych przez Couchbase dyrektorów ds. informatyki (CIO) przekonuje, że ich działy muszą nieustannie ograniczać swoje ambicje i postępy. Powodem jest przede wszystkim sprzęt IT, który najczęściej nie przystaje możliwościami do dzisiejszych potrzeb. Wdrożenie cyfrowych środowisk pracy, szybkiej analityki big data czy IoT w efekcie trwa tygodniami lub wręcz spełza na niczym. Czy jednak rzeczywiście biznes skazany jest na porażkę?

Jak przechytrzyć cyfrową rewolucję?

Hewlett Packard Enterprise wspólnie z VMware Polska przekonują, że nie. Firmy podjęły się stworzenia infrastruktury technologicznej, którą można modyfikować do woli i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów sprzętowych oraz poświęcania na ten proces tygodni pracy.

– Dla klientów chcących przyspieszyć swoją podróż do cyfrowych środowisk IT połączyliśmy architekturę komponowalną HPE Synergy z usługami VMware Cloud Foundation. Nasza platforma zamyka cały sprzęt IT – dyski, serwery, urządzenia sieciowe – w jedno centrodanowe środowisko, co obniża koszty posiadania sprzętu oraz znacząco przyspiesza wdrażanie nowych rozwiązań. Współpraca z VMware umożliwia nam skuteczne monitorowanie na każdym poziomie od aplikacji do sprzętu. Dodatkowo dzięki VMware uzyskujemy na platformie HPE Synergy unikalne bezpieczeństwo na poziomie sieci, zarządzanie całością z poziomu inteligentnego, zautomatyzowanego oprogramowania co gwarantuje sukces klientom bez zbędnego ryzyka. Sprawdzone, od lat cieszące się uznaniem klientów oprogramowanie VMware idealnie pasuje do naszej platfomy Synergy – tłumaczy Krzysztof Kowalczyk, Hybrid IT Sales & PreSales Leader w HPE. Razem, technologie te dają firmom możliwość wykorzystania zasobów IT w sposób, który daje nowe możliwości biznesowe. Np. pozwala na wdrażanie większej liczby aplikacji w krótszym czasie – dodaje.

IT nowej generacji

Wśród wdrożonych przez HPE rozwiązań jest m.in. vSAN, który według IDC jest jedną z najczęściej wybieranych przez firmy platform do zarządzania środowiskami hiperkonwergentnymi. HPE Synergy w Polsce otrzyma wsparcie w postaci także takich narzędzi jak NSX, vSphere, vRealize Operations Manager czy vRealize Log Insight. Zaoferowane rozwiązania to nie tylko wygoda zarządzania systemami IT, bezpieczeństwem czy wirtualnymi sieciami, ale także narzędzia, które znacznie skracają procesy decyzyjne.

Bartłomiej Ślawski
Bartłomiej Ślawski

– W dużych organizacjach każda zmiana w systemach musi przejść proceduralną weryfikację. Przykładowo, klinika inwestująca w innowacyjny system medyczny za każdym razem od wdrożenia, przez liczne zmiany musi przechodzić przez uciążliwy i długtrawały proces decyzyjno-weryfikacyjny pod względem rozbudowy sieci oraz bezpieczeństwa sieciowego. Trwa to czasem tygodniami, choć sprawdzane są w praktyce te same czynniki. Opracowane przez VMware i HPE rozwiązanie pozwala uprościć ten proces, a wręcz go zautomatyzować. Przykładowo raz zatwierdzone polityki bezpieczeństwa mogą służyć do implementacji różnych technologii, aplikacji i systemów – tłumaczy Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska i dodaje – Dodatkowo późniejsze ich utrzymanie jest prostsze i bardziej niezawodne ze względu na możliwość diagnozowania całości systemu, a nie jak kiedyś poszczególnych elementów systemu IT. W jednej chwili sprawdzamy zarówno sieci fizyczne, sieci wirtualne, aplikacje, bazy danych, wirtualizator, serwery i dyski. W efekcie biznes szybciej zarabia na nowych funkcjonalnościach, a w momencie wystąpiania awarii istnieje możliwość szybkiego znalezienia jej przyczyny.

Bez innowacji nie ma zysku

Według badania „Digital Transformation Index” jedynie 5% polskich przedsiębiorstw można zakwalifikować jako liderów transformacji cyfrowej. Pozostałym brakuje albo możliwości, albo odwagi by potrzebne zmiany wprowadzić. Eksperci przekonują jednak, że inwestorzy coraz częściej wysoko wyceniają te spółki, które inwestują w nowe technologie i szybkość ich wdrażania.

– Organizacja musi umieć szybko i odważnie wdrażać nowe pomysły, technologie, systemy i aplikacje, by nie zostać w tyle za konkurencją. Według najnowszego raportu firmy Deloitte o wartości firmy w coraz większym stopniu decyduje poziom jej cyfryzacji. Aż 84 proc. wartości rynkowej spółek z indeksu S&P 500 jest obecnie efektem posiadanych przez firmę technologii i bazy klientów. Jedno i drugie jest ze sobą powiązane. Dlatego w HPE stawiamy na rozwiązania, które umożliwiają szybką realizację idei biznesowych – komentuje Krzysztof Kowalczyk z HPE.

HPE planuje w najbliższych tygodniach cykl warsztatów, które obecnym partnerom i klientom, którzy już zainwestowali w HPE Synergy, przybliżą nowe funkcjonalności, jakie platformie umożliwiają rozwiązania VMware. Do ich dyspozycji oddany zostanie specjalny lab, prezentujący adaptację platformy, od procesu instalacji poprzez zarządzanie wraz z komplekoswym monitorowaniem, a kończywszy na zapewnieniu autmatyzacji i bezpieczeństwa.