Jak prowadzić księgę przychodów i rozchodów z Taxomatic?

0

Program Taxomatic to rewolucyjny program do prowadzenia księgowości samodzielnie online. Stworzony został głównie dla małych oraz średnich przedsiębiorców oraz dla biur rachunkowych. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, co takiego w sobie posiada to narzędzie, że warto za jego pomocą prowadzić KPiR.

Nie da się ukryć, że wielu przedsiębiorców rozlicza się ze swojej działalności za pomocą księgi przychodów i rozchodów. Ta forma rozliczania dotyczyć może wyłącznie firm, które nie generują przychodów netto większych niż 1,2 mln euro. W księdze tej zawiera się zarówno przychody firmy, jak i koszty ich uzyskania (a więc na przykład kupienie produktów czy materiałów, paliwa, samochodu, czy też koszty związane z badaniami, jeśli mówimy np. o firmie produkującej kosmetyki).

Jak wiadomo – w dzisiejszych czasach już nie prowadzi się tradycyjnych ksiąg papierowych. Nie dość, że trwałoby to o wiele dłużej, to jeszcze wymagałoby posiadania magazynu lub archiwum, w którym byśmy je trzymali. Teraz swój renesans przeżywają księgi elektroniczne, prowadzone w Internecie za pomocą chmury.

Takie rozwiązanie oferuje między innymi program do księgowania online Taxomatic. Dlaczego warto skorzystać z oferty tego narzędzia? Czym zdobył zaufanie wielu użytkowników?

taxomatic_wnetrzeprogramu

1. Zgodność z prawem i aktualność

Nie trzeba chyba wyjaśniać nikomu, dlaczego zgodność programu z prawem oraz jego aktualność są tak istotne. Dzięki Taxomatic możemy nie martwić się o te dwie kwestie, a co za tym idzie – o legalność naszych działań i poprawność prowadzonej księgi przychodów i rozchodów.

2. Bezpieczeństwo naszych danych

Co więcej – dane zawarte w księdze przychodów i rozchodów to informacje, które powinny być znane tylko nam oraz urzędowi skarbowemu. Dlatego właśnie należy wybierać wyłącznie programy korzystające z bezpiecznych chmur z certyfikatami. Narzędzie Taxomatic korzysta z technologii bezpieczeństwa takich jak Microsoft Azure oraz SSL Secure.

Czytaj również:  Na rynku pracy są już cztery różne pokolenia. To ogromne wyzwanie dla pracodawców

3. Łatwość korzystania

Komfort oraz wygoda użytkowania danego programu to również istotne kryteria. Księga przychodów i rozchodów nierzadko zawiera wiele pozycji, które należy aktualizować i wciąż powiększać ich liczbę. Dlatego właśnie warto wybierać narzędzia gwarantujące intuicyjność korzystania oraz łatwość w poznawaniu poszczególnych funkcji. Taxomatic jest programem przejrzystym, dzięki czemu prowadzenie w nim księgi przychodów i rozchodów będzie łatwe, szybkie i przyjemne.