Jak wybrać dobrą niszczarkę do firmy?

niszczarka

niszczarkaKażda firma musi dbać o prywatność klientów oraz poufność danych. Jedynym sposobem na to jest dbanie o to, by usuwać wszystkie niepotrzebne dokumenty oraz korespondencję.

W tym celu warto wyposażyć się w niszczarkę, która szybko i sprawnie poradzi sobie ze zniszczeniem tego, co niepotrzebne. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Szerokość i rodzaj ścinek

Podstawowym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest szerokość ścinek oraz ich rodzaj. Do wyboru mamy urządzenia, które tną dokumenty na drobne elementy. To dobry wybór gdy zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu swoich danych. Drugi typ urządzeń to niszczarki, które tną dokumenty na paski. W przypadku tego typu niszczarek wybierajmy te, które tną paski o jak najmniejszej szerokości.

Głośność urządzenia

Poszukując idealnej niszczarki do biura sprawdźmy jak głośno pracuje urządzenie, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. Obecnie za optymalnie pracujące uznaje się niszczarki, których dźwięk pracy nie przekracza 50 decybeli. Głośniejsze urządzenia będą przeszkadzały – ich dźwięk jest bowiem uciążliwy.

Sprawdzony producent

Wybierając niszczarkę warto postawić na urządzenia stworzone przez znanych i cenionych producentów takich jak HSM czy Rexel. Sprawdzony producent to gwarancja najwyższej jakości materiałów oraz niezawodności.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeśli zależy nam na tym, by niszczarka była urządzeniem, które spełni wszystkie nasze oczekiwania zwróćmy uwagę na wielkość pojemnika na ścinki. Im większy, tym rzadziej będziemy musieli zajmować się jego opróżnianiem. Sprawdź także czy niszczarka poradzi sobie z przecinaniem kart płatniczych lub płyt CD. Warto poza tym wybrać urządzenie, które posiada zabezpieczenia przed zranieniem się, automatyczny włącznik, możliwość zatrzymania niszczenia dokumentów w każdym momencie oraz inne, dodatkowe funkcje.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach znalezienie niszczarki, która spełni wszystkie nasze oczekiwania nie jest zadaniem trudnym. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria szybko znajdziemy sprzęt, który sprawdzi się w biurze.